21.9.2013

Slovan Hradištko – SK Slaný  8 : 0  (4 : 0 )

Sestava SK : JochmanKejmar, Mrština, Kuba, Klusáček – Pospíšil, Volf (63.Pokorný) – Mašek (19.Stibor, 85.Čablík), Herák, Zíma – Kozák. Připraven Kostovčík.

Branky: 24.Dvořák, 35.a 40.Kvíčala, 37.Rodek, 47.a 80.Brahimi, 63.Smíšek, 76.Kostourek.

V10.min. TK Smíška z dobrých 28 metrů vyrazil Jochman nad břevno. Další trestňák kopali domácí ve 12.min. a Rodek mířil těsně nad. Ve 14.min. přihrál Zíma pěkně Kozákovi do pokutového území domácích, ale náš útočník pálil vedle brány. V 19.min. si přivodil Mašek zranění stehenního svalu a musel střídat, nahradil jej Stibor. Ve 24.min. si pěknou kombinací po pravé straně vyměnil Brahimi míč s Dvořákem a posledně jmenovaný před Jochmanem nezaváhal a střelou po zemi dostal domácí do vedení. Ve 28.min přišla zbytečná ztráta míče při naší rozehrávce, Brahimi však tvrdě střílel těsně vedle. V 35.min. se Kvíčala vyhnul ofsajdu a středem hřiště šel sám na Jochmana. S přehledem míč poslal za jeho záda a domácí vedou 2:0. O dvě minuty později přišla parádní akce domácích, kdy brejk Brahimiho zakončený přesnou přihrávkou na zcela volného Rodka a jeho zakončení znamená změnu stavu na 3:0. Ve 40.min. pak centr z levé strany před Jochmana, kde byl nabíhající Kvíčala, pro něhož nebyl problém zavěsit míč zblízka pod břevno a zvýšit na 4:0. Mužstvo Hradištka nás nešetřilo ani po změně stran a ve 47.min. se za naší děravou obranu dostala hned dvojice domácích hráčů a Brahimi popáté prostřelil nešťastného Jochmana. V 63.min. pak Smíšek z dobrých 25 metrů parádně zahrál trestný kop a Jochman kapituloval  v naší bráně pošesté. Teprve po dosažení tenisového kanára domácí mužstvo jakoby polevilo a do zakončení se dostali také naši hráči. Poprvé sáhnout si na míč donutil domácího gólmana Michala Pospíšil v minutě 68. Pak se vytáhl Michal o minutu později po bombě Zímy a s úspěchem si poradil také se střelou Heráka v minutě 71. To však bylo z naší strany vše. V 76.min. zužitkoval svou šanci Kostourek, to již bylo 7:0 a v 80.min. si na kolmici mezi obránce naběhl Lištván, odcentroval na Brahimiho, který podtrhl účet zápasu na 8:0 pro domácí.

Hradištku jsme dnes utrpěli ostudný debakl. Brankář Jochman si musel připadat jako ve zlém snu, neboť  domácí každou svoji šanci dokázali zužitkovat ve vstřelenou branku. Naši obránci byli několikrát v zápase kombinacemi domácích vystaveni do role statistů a mužstvo jako celek opět zcela propadlo.