17.5.2014

SK Slaný – Union Cerhovice  2 : 1  ( 2 : 1 )

Sestava SK : Jochman – Klusáček, Kubaška, Čablík, Zíma – Stibor (80.Pospíšil), Galbavý, Rada, Volf – Stožický (89.Nykl), Mašek (70.Jung). Připraveni : Kostovčík a brankář Dlouhý.

Branky : 14.Kubaška, 45.Galbavý (pen.) – 24.Fulín.

Ve 3.min. zápasu hlavičkoval gólově Čablík, jenže u tyče stál Mácha a zastoupil odkopem za svého brankáře. Ve 12.min. střílel Stožický, ale Pálek se překvapit nenechal. Ve 14.min. centroval z pravé strany Stožický, obránce Cerhovic odvrátil hlavou míč přímo k noze Kubašky, který jej volejem trefil náramně a povedenou střelou k vzdálenější tyči nedal Pálkovi šanci na jakýkoliv zákrok. Vedeme 1:0. V 18.min. Hnízdil vyzkoušel pozornost Jochmana v naší brance, ten si však s jeho střelou poradil a připsal si tak první zákrok v utkání. Jenže pak přišla 24.min., když hosté dostali míč po své akci na (možná za) brankovou čáru a po nepřehledné situaci získali pouze roh, z kterého pak snadno hlavou srovnal skóre zcela volný Fulín. V 28.min. Ineman těsně slánskou bránu minul a na druhé straně se vyznamenal brankář Pálek, když vyrazil parádně kopnutý trestňák Galbavému. To se psala 39.minuta. Ve 44.min. byl faulován po rohu Stožického Rada a pískala se penalta, tu v poslední minutě prvního poločasu s přehledem proměnil Galbavý a do kabin jdeme s těsným vedením 2:1. S úvodem druhého poločasu se na již dost podmáčený trávník začal snášet poměrně vydatný déšť a tak jsme viděli fotbal plný nepřesností, skluzů a soubojů o míč, ve kterých opět kraloval nezničitelný Rada. Z mužstva soupeře pak zaujal hlavně pětačtyřicátník Mácha, který je stále dostatečně rychlý a řídí defenzívu našeho soupeře. V 54.min. trefil Frydrych náruč Jochmana a o minutu později nezakončil svůj únik Stožický. V 60.min. centroval z pravé strany Stibor a Stožický hlavou bránu soupeře netrefil. V 86.min. jsme přežili nebezpečnou situaci, po níž míč skončil nakonec na síti Jochmanovy branky. Změnu stavu nepřineslo ani dvouminutové nastavení, druhý poločas byl k vidění spíše boj, než fotbal a nejmenší návštěva jara ( sotva 80 diváků) tak viděla těsnou výhru domácího celku.

Získali jsme tři body za výhru. Nepodařilo se nám však s naším dnešním sokem, kterého stále marně doháníme v tabulce,  vyrovnat účet z podzimu, neboť v Cerhovicích jsme prohráli 1:3. Počasí dnes fotbalu opravdu nepřálo ( zimní bundy na střídačce, v kabině přišel k chuti čaj) a tak diváky odradil nejen vytrvalý déšť ale také kolize s nepodařeným vystoupením naší hokejové reprezentace a dalšími televizními fotbalovými přenosy. Zveme všechny diváky na náš další zápas za 14 dní, kdy hostíme poslední Ferkom Týnec n. Sázavou.