SK Slaný – Zvoleněves  2 : 4 ( 0 : 2 )

Sestava – Mareš –Zelenka M., Krampera(K), Krym, Tóth -  Eichler, Beneš, Volgner,  Knotek – Novotný, Žahour

Střídání: 35´ Dvořák za Eichlera, 40´ Náprstek za Tótha, 65´ Moravec za Žahoura, 68´ Steibrecher za Kryma, 72´ Rezek za Beneše

Branky: 80´ (PK) Rezek(starší žák), 84´ Novotný

Derby se vším všudy. Z důvodů malého počtu hráčů v minulém kole jsme posílili o tři žáky. Na utkání dorazilo 19 hráčů. Od první minuty jsme na soupeře vlítli a vytvořili si tlak, který brzdili hosté tvrdou hrou za hranici pravidel. My jsme se nedokázali přizpůsobit a po 20 minutách jsme pustily hosty ke hře. Hned po minutě toho využili a otřeseného brankáře překonali poprvé. O dvě minuty později bylo ještě hůř. Zvoleněves zvyšoval na 2:0 a to nebylo vše. Za další tři minuty měl kopat pokutový kop za ruku Krampery. Rozhodčí ji „neviděl“. Asi by bylo po všem. Hráči se po hřišti pohybovali jako důchodci. Bez života a bez chuti. Nejhorší je skutečnost, že v mužstvu nebyl nikdo, kdo by to změnil. Útok bez nápadu, záloha bez pohybu a obrana neschopná někoho zastavit. Nic se nedařilo. A když už jsme se ocitli tváří v tvář náhradnímu brankáři, vlastně hráči v brance, nebyli jsme trefit místo kde nestál. Vyvrcholením byla šance ve 45 minutě, kdy Žahour nikým neatakován trefil brankáře přímo do náručí. Kdyby tam byla popelnice, tak my ji trefíme. Zkrátka nám nic nešlo, ale horší bylo zjištění, že kromě kapitána, nechtěl nikdo běhat a účastnit se souboje se soupeřem. Byli jsme jako baletky. Ale tak se derby nehraje.

V kabině byla bouřka s krupobitím. Ale nic se nezměnilo. Soupeř hrál ze zajištěné obrany, v záloze měl dva šikovné hráče a v  předu rychlonohé útočníky. Naše hra byla pomalá a nepřesná. Největší rozdíl byl v nasazení. Soupeřův důraz platil na všechny. I přes všechna střídání jsme s výsledkem již nic nevymysleli, když ve čtyřech minutách soupeř zvyšoval na hrůzných 4:0. Do hry se dostal starší žák Erik Rezek, který z pokutového kopu snižoval na 1:4 a za čtyři minuty Filip Novotný na konečných 2:4 ve prospěch hostů.  Špatné utkání, nic nám nevycházelo a když jsme se dostali do šance, výsledek byl předem daný – náruč brankáře. Nevedlo se nikomu, pochvalu zaslouží pouze Zelenka a Tóth, kteří i přes nízký věk se soupeře nezalekli a neuhýbali ze soubojů.

Soupeř byl parta kluků, kteří se nescházejí na tréninky, kouří jako fabriky, ale když vlezou na hřiště jsou všude. Nikdo je nemusí popohánět a nutit k běhu. Přihrávky byly přesné a proměňování šancí na 100%. O tom se mi může jenom zdát. Asi někde dělám chybu. Vlastně fotbal nemá logiku. Je před námi poslední utkání a potom se uvidí.