Nové Strašecí – SK Slaný 4 : 2 ( 1 : 0 )

Sestava – Mareš – Zelenka V., Knotek, Krym, Eichler - Beneš, Volgner, Hansl, Náprstek –Žahour,  Novotný

Střídání: 46´ Zelenka M. za Náprstka, 60´ Tóth za Eichlera, 70´ Moravec za Zelenku V., 72´ Steinbrecher za Volgnera a 85´ Husnaj za Kryma

Branky: 61´ Beneš a 84´ Tóth

Souboj prvního s druhým předpokládál pěkný a tvrdý zápas. Tomu také odpovídala příprava. Celý týden jsem hráče nabádal k tvrdosti a důrazu. Všichni hráči k utkání přistoupili zodpovědně. Na utkání dorazilo 17 hráčů, kdy chyběl zraněný Falcník a Štěpánovský. Kapitán Krampera se zhostil role asistenta. Vše vycházelo v náš prospěch. Utkání jsme začali nevídaným náporem. Již v 1 minutě běžel na domácího brankáře Filip Novotný, když vystihl malou domů. Po kontaktu s brankářem byla nařízená penalta a žlutou kartou byl ohodnocen zákrok. Světe div se, Filip přišel k rozhodčímu a přiznal se, že upadl vlastní vinou a rozhodčí vše zrušil. Nikdo však nezatleskal tomuto fair play činu. Hrálo se dál. Za další minutu si to Filip zopakoval znovu, ale brankáře nepřekonal. Za další minutu další sprint na branku soupeře, ale obránce v posledním okamžiku vložil do střely nohu. Patnáct minut jsme soupeři nepůjčili míč. Potom se hra vyrovnala, kdy domácí po chybě Náprstka poprvé skórovali. Střela z 20 metrů skončila k překvapení střelce v naší síti. Soupeřovu desetiminutovku jsme přestáli a závěr patřil opět nám. Vyrovnat se nám však nepodařilo. Všichni hráli dobře. Do druhé půle jsme udělali jednu změnu, kdy nevýrazného Náprstka nahradil Michal Zelenka. Ten se přimotal k druhé brance soupeře, kdy jsme nedokázali zastavit jednoho hráče, a tak jsme ve 47 minutě prohrávali 2:0. Stoperská dvojice Knotek-Krym si vybrala svou čtyřminutovku, kdy nedokázala i za cenu faulu zastavit brejky soupeře a bylo rozhodnuto – 4:0. Vypadalo to na ručník. Nás to však nezlomilo a začali jsme valit jeden útok za druhým na soupeřovu branku. Náš nejlepší hráč a čestný muž přešel na stoperskou pozici a nedovolil soupeři nic. Naopak jsme si vypracovali dalších deset tutovek. V 61 minutě jsme korigovali poprvé, kdy Beneš hlavou umístil svou střelu do levého horního rohu. Krásná střela. Potom měl tutovku Eichler, který si vykloubil nohu a trefil rohový praporek, dalším tutovkářem byl Moravec, který z půlky letěl na branku soupeře, ale branku netrefil. Další 100% šanci neproměnil Žahour a regulérní branku neuznal špatný rozhodčí, který měl kamarády v řadách domácích. Přesto jsme ještě v 84 minutě vsítili Dominikem Tóthem branku na 4:2, ale to bylo vše.  Hráči byli kromě dvaceti minut lepším celkem, ale prohráli jsme vlastní vinou díky neproměněným tutovkám. Škoda těch čtyř branek v naší síti. Musíme na tom hodně zapracovat. Ideální by bylo, kdyby Filip Novotný se rozdvojil a hrál zároveň stopera a dával branky.