Pšovka Mělník - SK Slaný 3 : 1 ( 2 : 0 )

Sestava – Kraus – Husnaj, Krampera(K), Krym, Steibrecher -  Eichler, Beneš, Hansl,  Náprstek – Tóth, Žahour

Střídání: 46´ Zelenka V. za Steinbrechera, 46´ Knotek za Tótha, 58´ Moravec za Žahoura a 78´ Zelenka M. za Náprstka

Branky: 75´ Eichler

Sedmé utkání, které mělo být procházkou se suchým tričkem, vždyť jsme hráli na hřišti posledního se skórem 8:31. Nakonec to byl zápas řecko-římský, kdy rozhodčí, bratr místního trenéra, nás nechal pokopat, potupit a ještě vyškolit. A my se nezmohli na nic kloudného. Dva naši nejlepší hráči dostali zákaz hrát za nás od Kladna, kde mají střídavé starty. To proto, aby se nezranili, ale naopak, když hrál u nás Brandýsek, povolili všem pěti hráčům možnost zasáhnout proti Slanému. Všechno hraje proti nám. Rozhodčí, SK Kladno a nakonec i poslední mužstvo soutěže. Nechci si stěžovat, ale SK Slaný nemá nikdo rád. Domácí utkání nám pískají kladeňáci, kdežto v Mělníce místní, ve Strašecí je to samozřejmostí, jenom my jsme hodní a všem vycházíme vstříc. Od první minuty jsme dostávali nakopáno a rugbyové chyty byly u domácích přecházeny nebo pouze pískány jako faul, samozřejmě bez žluté karty, i když podle pravidel jsou takto hodnoceny. První šanci jsme měli my, kdy se před brankářem objevil Náprstek, ale jeho zakončení by zvládl lépe snad žáček. Míč se dokutálel do náruče brankáře. Soupeř zlobil po naší pravé straně, kde Eichler hrál místo v záloze v útoku a na nervozního a zmatečného Husnaje chodili dva hráči domácích. Přesto jsme to ustáli, než špatným nerozhodným výběhem daroval branku domácím náš brankář Kraus. To nebylo vše. Opět z pravé strany následoval centr do vápna a náš brankář kontroloval míč, který spadl do branky. To nás na dlouhé minuty zbrzdilo. Naše hra byla neurovnaná, nepřihráli jsme si tři přihrávky, nikdo neběhal, všichni čekali na zázrak. Do půle nepřišel.. Většina hráčů se ani nezpotila. Ze hřiště odcházel Tóth a Beneš jako před utkáním. Čistý dres a suché čelo. Útočníka Žahoura omlouvá pouze nemoc, ale přesto jsem si sliboval lepší výkon. V poločase odstoupil Steibrecher, který hrál svůj standart. V poločase byla v kabině bouřka. Vystřídali jsme dva hráče a hra se zlepšila, hlavně na naší levé straně. Rugby pokračovalo takovým způsobem, že to naší hráči nevydrželi a přisátého hráče k dresu jako klíště se snažili všemožně shodit, až z toho byl rugbyový mlýn a lítaly žluté karty, samozřejmě v náš neprospěch. V 75 minutě jsme se konečně prosadili Eichlerem, který korigoval na 2:1. Další šance následovali, ale bez většího efektu. Když se v dobré pozici objevil Žahour, svým nedůrazem přišel o balón a soupeř trestal, kdy obrana nezachytila výkop a následně únik hráče. Vše se rozhodl vyřešit zbrklým výběhem Kraus a bylo hotovo. V závěru chtěl vše dvakrát vyřešit Eichler, ale místo přihrávky volil samostatnou akci bez většího efektu. Individualistický přístup je to poslední, co bych od hráčů vyžadoval. Tentokráte propadla obrana v čele s brankářem, mužstvo nepodržela záloha a neplodný útok byl žalostný. Hráči měli málo vůle po vítězství. Nehráli jsme kolektivně. Je zde několik individualit, které neumí hrát pro mužstvo. Ostatní mají problém se zpracováním a přihrávkou.  Všichni hráli pod své možnosti, pohyb byl malý a nejhorší je skutečnost, že neumí hrát tvrdě. Dostali jsme lekci, jak hrát o body. Jedinou omluvou je špatný výkon rozhodčího, který pustil tvrdou až záludnou hru, se kterou si neumíme poradit.  Dokud někteří hráči nepochopí jejich místo v týmu, jejich způsob hry a účelnost, nikdy se neposuneme dále. Nemáme na nejlepší mužstva soutěže.