8.9.2013

SK Slaný - Mšeno 5 : 4 ( 4 : 3 )

Sestava – Kraus – Husnaj, Zelenka V., Krym, Zelenka M.-, Tóth, Beneš, Volgner,  Štěpánovský – Novotný, Žahour

Střídání: 18´ Moravec za Štěpánovského, 56´ Hansl za Tótha a 80´ Vaňha za Moravce

Třetí utkání a první zádrhel. Tři zranění a tři omluveni zahýbali sestavou a následně s hrou. Na lavičce byli pouze dva náhradníci a náhradní brankář. Vaňha byl pouze jako gesto rozloučení. Po 10 minutách se zranil Štěpánovský. Utkání jsme začali dobře a během prvních 15 minut jsme měli pět gólových příležitosti, ale díky špatnému výkonu hostujícího brankáře jsme s jeho pomocí vedli 2:0. Ostatní příležitosti jsme bezhlavě zahodili. Místo zvýšení na 3:0 jsme během dvou minut nechali vyrovnat jednoho hráče, který si s naší obranou dělal co chtěl a nikdo ho nedokázal zastavit. Spousta špatných přihrávek, nedůraz a bezstarostnost nás srážela, ještě že máme Filipa Novotného. Ten s přispěním brankáře hostí opět otáčí kolem utkání v náš prospěch. Co naplat, když po našem zaváhání v obraně koriguje výsledek hráč s číslem 7, kterého osobně hlídá Krym, na poločasových 4:3. V kabině byla bouřka. Kromě střelce tří branek padla na hlavu všech. Vadil malý pohyb, nedůraz a spousta chyb. Do druhé půle jsme šli s odhodláním něco změnit. Světýlkem byla branka Filipa Hansla, který zužitkoval přesný centr Vency Zelenky. To bylo z naší strany vše. Soupeř opět korigoval stejným hráčem. Jaká tragedie pro naše obránce. Pochvalu zaslouží pouze Filip Novotný, který je nejplatnějším hráčem naší sestavy. Za první půli zaslouží malou pochvalu Martin Žahour, ale útočník bez branky je poloviční hráč, když si gólovky vypracoval. Ve druhé části nebyl vůbec vidět. Obrana hrála špatně, pouze Michal Zelenka si s menšíma chybkami zaslouží malou pochvalu. V záloze to tentokráte vázlo, Petr Volgner a Adam Beneš nenašli společnou řeč. Petr běhal, ale přihrávka vázla, Adam neběhal a přihrávka žádná. Jeho nejhorší výkon. Dominik Tóth se stále hledá a je skoupý na krok. Nedůrazný, pomalý a bez nápadu. Ještě horší výkon podali Marek Štěpánovský a Ruda Moravec. Hlavně druhý jmenovaný se trápí, protože je vidět jeho tréninkový deficit. Přes trest, který má Filip Hansl za nedostavení se k utkání (alkohol) musel nastoupit. Měl přesvědčit o své kvalitě a odčinit trest, ale jeho výkon neodpovídal jeho kvalitě, jako vždy. Zklamání. Může se zdát, že vítězství lze hodnotit lépe, ale nebýt špatně chytajícího brankáře hostí, který se podepsal na čtyřech brankách, prohráli by jsme. Měl to být pohodový zápas, ale opak byl pravdou. Nervy až do konce. Tak se nedá hrát. Minule jsem je chválil a bylo to naposledy. Nechválit a zpřísnit bude nové krédo.