SK Slaný – Dolany  5 : 2 ( 5 : 2 )

Sestava – Kraus – Dvořák, Krampera(K), Eichler, Tóth -  Náprstek, Beneš, Vaňha, Knotek – Novotný, Žahour

Střídání: 46´ Mareš za Krause, 72´ Steibrecher za Dvořáka

Branky: 6´ Knotek, 9´ Žahour, 41´a 44´ Novotný a 45´ Vaňha

Zatím nejhorší sobota před utkáním. Spousta omluvenek kvůli zranění a nemocem. Dohromady jsem napočítal 11 hráčů a z toho dva byli na 50%. Nakonec se mi podařilo doplnit kádr o naše dva bývalé hráče, kteří nám hodně pomohli. Při srazu nás bylo 14, z toho dva brankáři, jeden zraněný a poslední atlet. Přesto jsme do utkání vlétli jako uragán a v 9 minutě jsme již vedli zásluhou Richarda Knotka a Martina Žahoura 2:0. Utkání jsme kontrolovali a vypadalo to na snadné vítězství, když se znenadání objevil před brankářem hostí nikým neatakován Žahour, ale 1000% šanci neproměnil. O to horší to bylo, když z protiútoku se ve vápně zbavil třech našich hráčů, kteří se stavěli jako kuželky jeden za druhým, a s přispěním našeho brankáře skóroval. Co se dělo potom na hřišti se nevidí ani na utkání přípravky. Bez pohybu, důrazu a naivně jako žáčci. Soupeř nás nakonec po chybě brankáře potrestal a srovnal na 2:2. Ještě 10 minut nám trvalo než jsme se z toho dostali. Ale potom to stálo za to. Pohyb a kombinační hra nám vytvářela gólovky jako na běžícím páse. Kdyby rozhodčí neukončil první poločas, skóre by narůstalo dále. Ale 5:2 po půlce byl docela dobrý počin. Do druhého poločasu nastoupil do branky Roman Mareš, který střídal zraněného Krause. Od této chvíle si soupeři ani neškrtli. Roman chytil dvě tutovky a byl zklidňujícím prvkem týmu. Naši hráči si druhou polovinu utkání užívali. Přihrávky na jeden dotek, kolmice do šestnáctky a náběhy všech hráčů byly ozdobou našeho týmu. Vůbec nevadí, že jsme neproměnili šance, když jsme několikrát soupeře úplně vyšachovali. Brankáři hostí musí i teď zvonit v uších, když jsme rozezvonily branku jako polední zvony na radnici. Hosté se uchýlili k nečisté hře, kdy i za cenu brutálních zákroků zastavovali naše útočníky. Na hřišti jsme byli pánem. Všichni naši hráči si zahráli a to byl účel. Do závěru naskočil i Jakub Steibrecher, který svůj úkol zvládl na jedničku. Druhým hráček, který zaslouží pochvalu, byl Dominik Tóth. Poprvé v životě hrál levého beka a hrál ho moc dobře. Zodpovědnost a přístup byly na jedničku. Samozřejmě pochvalu za 70 minut hry si zasloužili všichni! Musíme zapracovat na těch 20 hluchých minutách, které nám ubírají energii a body. Máme před sebou důležitá dvě utkání, která chceme všichni zvládnout a posunout se na druhé místo. Dobrá výchozí pozice pro jaro. Jen tak dále.