6.10.2012

Všenorský S.K. – SK Slaný  5 : 1 ( 2 : 0 )

Sestava Slaného: Pečonka – Landvojtovič, Slapnička, Čablík, Kemr (65.Cimrman) – Kostovčík – Pospíšil, Volf, Herák, Stibor – Mašek.

Branky : 68.Herák – 32.Drážný St., 44.a 90.Hrdlička M., 81.Krčil, 88.Rezek.

V 5.min. Hrdlička vyslal na Pečonku slabou střelu a z protiútoku pálil na Bezkočku mnohem nebezpečněji Herák po příhře Maška. Domácí brankář však zareagoval pohotově a míč vyrazil. V 7.min Mašek z 22.metrů přinutil Bezkočku k dalšímu zákroku po střele k tyči a následně střílel Herák pár centimetrů vedle levé šibenice domácí brány. V 9.min. přišel před domácí bránu míč z pravé strany a Stibor poslal svůj volej těsně vedle. V 16.min. Herák z rohu malého vápna střílí těsně vedle. V tu dobu už diváci žádali budíček domácího mužstva, neboť úvodní část zápasu se nesla ve znamení našich velkých, bohužel neproměněných šancí. Teprve pak se do hry dostali domácí hráči. Ve 20.min. Zelenka narazil Hrdličkovi, ale jeho střelecký pokus se vytočil mimo tyče. O dvě minuty později opět nahrával Zelenka, tentokrát Rezkovi, jehož nepovedenou střelu Pečonka kryl. Bombu Kučery z 23.min. Pečonka vyrazil a v 25.min. na druhé straně Bezkočka bravurním zákrokem stačil nad břevno vytěsnit technický pokus Heráka. Ve 32.min. pak narazil Hrdlička Drážnému, který zblízka Pečonku prostřelil. Slabou chvilku si náš brankář vybral minutu před koncem poločasu, když si řekl o míč, směřující zpět na Čablíka. Nepodařeným výkopem našel ve středu pole Hrdličku, který jej pohotově z dobrých 35 metrů střelou pod břevno překonal podruhé. Druhá půle nezačala dobře pro Stibora, který po souboji s Novotným skončil po nepěkně vyhlížejícím pádu svými zády na tyči zábradlí. Naštěstí si nepřivodil vážnější újmu a v zápase po ošetření mohl pokračovat. V 56.min. Pečonku vyzkoušel nejlepší hráč na hřišti Hrdlička Michal, náš brankář však vyrazil míč na roh. V 58.min. Herák svůj průnik do vápna zakončil přesnou přihrávkou na Maška, ale obránci jeho pokus zblokovali na roh. V 64.min. zamotal hlavu naší obraně Zelenka, míč od zadní lajny předložil Hrdličkovi, ten však tentokrát nemířil přesně a míč šel hodně mimo. V 65.min. střídal zcela vyčerpaného Kemra Cimrman.  V 68.min. pak přišla velká chvíle pro Heráka. Ve středu hřiště vybojoval míč, prošel přes tři domácí hráče a prostřelil Bezkočku. Snížil tak stav na 2:1 a kontaktní gól vyvolal mezi všenorskými hráči zajímavou slovní přestřelku. V 74.min. Pečonka úspěšně zasáhl po střele střídajícího Feglara. V 81.min si na dlouhý křižný pas naběhl za naší obranu Krčil a střelou na bližší tyč zvýšil na 3:1. V 83.min. zmařil náš brankář včasným vyběhnutím nájezd Rezka a tentýž hráč se na Pečonku řítil také o pět minut později, jeho pokus Čablík skluzem zablokoval, ale míč se dostal znovu k noze domácího útočníka a po jeho střele zblízka to bylo již 4:1. Pátý hřebíček do naší rakve pak zatloukl v poslední minutě zápasu znovu Michal Hrdlička, když po střele z pravé strany překonal bezmocného Pečonku.

Ve Všenorech jsme utrpěli debakl a nic na tom nemění fakt, že nám vyšel herně začátek zápasu a vysoká výhra domácích se zrodila až v posledních devíti minutách utkání, kdy jsme třikrát inkasovali. Kostovčík velmi solidně odehrál osobku na Novotného, který si dnes moc nezakopal, jenže hra Všenor není pouze o Novotném. O nejlepším hráči zápasu jsme se zmínili výše, na naší straně pak prim zasluhuje patrně Herák.  K zápasu se dostavilo pouze dvanáct hráčů. Landvojtovič dohrával se sebezapřením ( bolesti v kotníku) a střídat nebylo kým. Ke zraněnému Majtaníkovi a Náprstkovi se přidali pracující Zíma a Kuba a do Všenor nedorazil ani Kroc, zkosený bez předchozího varování těsně před zápasem náhlou infekcí. Dalším hráčům se pak do fotbalového programu vložila buď oslava životního jubilea v rodině nebo touha „jít si zahrát okresní přebor“ a s tímto nemůžeme být spokojeni. Nicméně za týden hostíme Tuchlovice a pokusíme se konečně doma zvítězit.