21.10.2012

Sokol Vraný – SK Slaný  2 : 0 ( 2 : 0 )

Sestava SK : Pečonka – Slapnička, Kostovčík, Čablík, Zíma – Kroc, Volf, Herák, Cimrman (70.Zábranský) – Mašek, Stibor.

Branky: 8. a 24. Urban.

První akce zápasu, která stojí za zaznamenání skončila brankou. Běžela 8.min. zápasu, když po centru z levé strany hlavičkoval Urban. Pečonka sice jeho pokus kryl, ale po dopadu na zem i s míčem v náručí skončil pár centimetrů za brankovou čarou. Naši borci sice protestovali, ale branka to byla. Ve 13.min. hlavičkoval ze slibné pozice zcela osamocený Matoušek, naštěstí však mířil nad bránu. Ve 14.min pak měli štěstí domácí, když po střele Maška bezmocný a již překonaný Jochman sledoval s ostatními, jak míč skončil na jeho levé tyči. V 17.min. kryl Pečonka střelu Galbavého. Ve 22.min. Stibor centroval na Maška, ten však halfvolejem a téměř v pádu Jochmanovu branku přestřelil. Ve 24.min po rohu přišel nenápadný centr- přihrávka od Maliňáka po zemi před Pečonku a Urban lehce tečoval míč k zadní tyči naší branky a bylo to 2:0 pro domácí. Cimrmanova střela z 44.min. gólové parametry neměla a těsně před koncem poločasu ještě na druhé straně hlavičkoval nebezpečně Kalík, ale bránu minul. V 50.min. Pečonka zasahoval před Galbavým po TK domácího týmu. Minutu nato vranští  chybovali v obraně, Jochman byl daleko z brány, ale využít této situace jsme nedokázali. V 62.min. další TK domácích z dobrých 24.metrů Pečonka vyrazil. Technicky to na něj zkoušel Galbavý. V 78.minutě podařený centr Stibora zprava, ale naši oba nabíhající hráči byli na míč krátcí. V 86.min. se dostal do šance střídající Hlaváček, ale míč poslal z pravé strany vedle slánské brány. Toto byla v podstatě jediná slibná příležitost ke skórování ve druhé půli zápasu.

Referát z dnešního zápasu je poněkud kratší, ale není o čem psát. Domácí o výsledku rozhodli během prvního poločasu, kdy byli lepším týmem, ale druhou půli upadla v nevlídném počasí hra do průměru s minimem šancí. Hráči sice bojovali, o čemž svědčí hojnost žlutých karet udělených na obou stranách, ale příležitostí ke skórování tři stovky diváků mnoho neviděly. Jochman v domácí bráně zažil asi jeden z nejnudnějších zápasů ve své kariéře. V naší sestavě chyběli oproti minulému vítěznému zápasu Landvojtovič, Kuba (oba v práci) a Pospíšil, který má nohu v sádře. Příští týden hostíme Petrovice, které se svými výkony propracovaly na poslední místo v tabulce. (Na hřišti našeho dnešního soupeře však získali bodík za plichtu 2:2.) Výhra by pro náš tým měla být povinností!