11.5.2013

AFK Tuchlovice – SK Slaný  1 : 2  ( 1 : 1 )

Sestava SK Slaný : Jochman – Jirmann, Čablík (5.Cimrman), Kostovčík, Kuba – Hora, Pospíšil – Mašek, Mrština, Stibor (87.Kejmar) – Hořejší.  Nepřipraven Volf.

Branky : 30.Jalaghonia – 39.Mrština, 68.Hořejší.

Zápas nezačal pro slánské vůbec dobře. V 5.min. Kedroň zacentroval na Hadriku, ten zblízka míčem trefil Jochmana do obličeje a důsledkem bylo krvácení  hostujícího brankáře z nosu. K tomu pak došlo ke srážce tří hráčů, dvojice již zmiňovaných a Čablíka, který s podezřením na otřes mozku musel opustit hřiště. V 21.min. Mrština ideálně přihrál střídajícímu Cimrmanovi, jehož však Pečonka skvěle vychytal. Minutu nato zasahoval před dobíhajícím Kedroněm Jochman. Ve 23.min. střílel Pospíšil nepřesně. Ve 24.min. podržel hosty Jochman, když perfektním zákrokem zmařil šanci Jalaghonii. Ve 30.min. rychlý Kedroň poslal zprava míč před Jochmana, míč se dostal až k Jalaghoniovi a v Tuchlovicích populární Vasil se nemýlil a domácí se mohli radovat z vedení 1:0. Střelou na zadní tyč nedal našemu brankáři šanci na jakýkoliv zákrok. V 35.min.hlavičkoval Hadrika, ale Jochman míč sebral. V 39.min. důrazný Hořejší zabojoval ve vápně před Pečonkou. Míč se dostal k Mrštinovi, který technickou střelou vyrovnal na 1:1. Ve 43.min. hlavičkoval po rohu Nejedlý, ale míč šel vedle. V 45.min. Hadrika předložil z pravé strany ideálně míč před Jochmana na nabíhajícího Jalaghoniu, ale ten netrefil naštěstí pro nás míč přesně a tak Jochman zasahovat nemusel. Pětiminutové nastavení první půle zápasu pak již další šance nepřineslo. V 50.min. střílel na Pečonku Mrština, ale domácí gólman míč vyrazil. V 54.min. sérii narážeček dvojice Mrština-Hořejší zakončoval posledně jmenovaný střelou do tyče a míč se pak odrazil do náruče Pečonky. V 68.min. vybojoval míč Cimrman, přihrál Pospíšilovi, ten viděl vlevo volného Hořejšího, který přesně mířenou střelou po zemi dal na 2:1 pro slánské barvy.  V 72.min. byl vyloučen domácí Nejedlý za faul na ležícího Jirmanna. V druhém poločase se nastavovaly minuty tři. Taktické střídání nám znemožnil nepřipravený Volf a důsledkem byla obrovská šance domácích. Naštěstí skvěle zasáhl po střele zblízka Jochman a domácí kopali pouze roh. Pak už se pískal konec.

Tuchlovicích jsme vyhráli zaslouženě, ve druhém poločase jsme byli lepší, měli jsme územní převahu. Hrál se tvrdý zápas, nikoliv však sprostý, a to i přesto, že krev tekla na obou stranách. Krvácející šrám na obočí utrpěl v první půli také kapitán domácích- Matěj Holan. Zbytečný byl blikanec  Nejedlého ze 72.minuty zápasu. My vezeme velice důležité body, které potřebujeme nutně k záchraně, na druhé straně domácí mužstvo asi musí odložit na další rok myšlenky na atakování postupových příček v tabulce.