13.10.2012

SK Slaný – Tuchlovice  5 : 3 ( 3 : 1 )

Sestava SK : Pečonka – Landvojtovič J., Čablík, Kostovčík, Slapnička (46.Kuba) – Zíma (68.Cimrman), Volf, Herák, Pospíšil – Stibor, Mašek (87.Kroc).

Branky: 7.Volf, 13.Stibor, 34.a75.Mašek, 50.Herák – 12.a80.Jalaghonia, 63.Fitko z pen.

První střelecký pokus si v utkání připsal Pospíšil ve 4.min., ale jeho nepřesná střela šla daleko vedle Zelenkovy brány. Skóre se měnilo v 7.min. zápasu. Zíma zatáhl míč přes půlku hřiště po pravém křídle, odcentroval na Pospíšila, který přihrál Volfovi. Náš kapitán měl dostatek času, aby si míč připravil a zpoza šestnáctky technickou střelou, která chytat nešla, poslal svůj tým do vedení 1:0. Ve 12.min. však bylo vyrovnáno. Mrština trestným kopem z pravé strany našel na hranici pokutového území přesně hlavu Jalaghonii a míč odrazem od pravé tyče Pečonkovy brány skončil v síti za jeho zády. Minutu nato však vybojoval míč Herák a ocitl se za obranou Tuchlovic, ideálně dal míč doprava na nabíhajícího Stibora, který se placírkou nemohl mýlit a opět poslal slánský tým do vedení. V 16.min. jsme měli štěstí, neboť překonaného Pečonku na brankové čáře zastoupil Kostovčík a odkopl míč do bezpečí. Ve 22.min. střílel nebezpečně Peroutka, ale jeho tečovaná střela prošla vedle zadní tyče mimo bránu a hosté vytěžili pouze roh. Ve 34.min. Volf kolmou přihrávkou vpřed vybídl ke skórování Maška, který propálil Zelenku a dal na 3:1 pro domácí. Ve 38.min. kopal TK Fitko z poměrně velkého úhlu a míč skončil na boční síti slánské brány. Další standardky hostujícího celku v první půli jsme přestáli bez úhony a tak jsme šli do kabin s vedením o dvě branky. V první minutě druhého poločasu se dostal do střelecké pozice Zíma, jenže mířil přímo na Zelenku. Ve 47.min. hlavičkoval Kedroň vedle brány. Ve 48.min. chyboval Fitko, ale Stibor netrestal, protože míč napálil přímo do vyběhnuvšího Zelenky. V 50.min. vybojoval míč Landvojtovič, přihrál Volfovi,který středem hřiště kolmo dopředu pěknou přihrávkou našel Heráka. Jeho pohotová střela k tyči pak znamenala vedení 4:1 pro domácí. V 54.min. po rohu hlavičkoval Jalaghonia, ale Pečonka byl na správném místě a míč vyrazil. V 61.min. se na Zelenku řítil středem hřiště Stibor, ale poskakující míč nakonec poslal vedle brány. V 63.min. pak přišla penalta hostí po nastřelené ruce jednoho z našich bránících hráčů a Fitko snížil na 4:2. V 64.min. mohl dát kontaktní gól Hadrika, jenže z malého vápna Pečonkovu bránu vysoko přestřelil. V 70.min. pak Pečonka sebral míč do rukou po malé domů a hosté měli příležitost ze standardky rozehrávané v našem pokut. území. Míč nakonec skončil na naší početné zdi. V 75.min. pak Herák před vápnem soupeře posunul míč na Maška, který nekompromisní umístěnou střelou zvýšil na 5:2. V 80.min. se podruhé v zápase prosadil Jalaghonia, když stíhán Čablíkem vsítil utěšenou střelou třetí tuchlovickou branku. V 87.min. sklidil Mašek potlesk publika při střídání, když jej nahradil Kroc a změnu skóre nepřinesl ani poslední střelecký pokus hostí, který Pečonka „vybagroval“ na roh.

Slušná divácká návštěva na slánském stadionu viděla osm branek a výhru domácího SK. Vítězství se diváci dočkali po téměř pětiměsíční pauze, neboť naposledy jsme v mistráku před domácím publikem vyhráli 19.5. (slovy : devatenáctého května), kdy jsme na starém hřišti porazili Hostouň 4:1 !!! Není proto divu, že náš vítězný pokřik zněl poněkud kostrbatě a vše zachránil až pro zranění stále absentující Majtaník, který přišel do kabiny gratulovat svým spoluhráčům.  Z našich hráčů můžeme vyzdvihnout Heráka a Volfa (oba shodně v pomyslném kanadském bodování 1+2) a také střelce dvou pěkných branek – Maška.