8.6.2013

SK Slaný – SK Rakovník  1 : 3  ( 1 : 0 )

Sestava domácích: Jochman – Jirmann, Majtaník, Čablík, Klusáček – Mašek, Pospíšil, Hora, Stibor – Cimrman (70.Fedrhanc), Hořejší.  Náhradníci: Dachovský a Volf.

Branky. 37.Hořejší – 78.Severin, 87.Červený, 89.Schwendt

V 7.min. naše slibně vyvíjející se akce nakonec skončila bez střely na bránu. V 21.min. potrápili zle hostující hráči naši obranu. Ta nakonec závar ustála bez pohromy a Rakovník vytěžil jen roh. Také o dvě minuty později to v našem vápně zavánělo nebezpečím, i napodruhé jsme stačili míč uklidit pryč od Jochmana. V 26.min. střílel Schwendt a míč skončil na boční síti. Ve 30.min. pěkně uvolnil Pospíšil Maška, jenže ten se k zakončení nedostal. Hořejšího střela z 31.min. šla těsně mimo. Ve 37.min. Stibor dlouhým balónem našel vpředu Hořejšího, ten si poradil s obráncem a prostřelil Procházku v rakovnické brance. Vedeme 1:0. V 45.min. hosté postavili naše obránce do role diváků perfektní kombinací, jenže Pucholt dal svou střelou vyniknout Jochmanovi. V 57.min. střílel tvrdě Mašek, Procházku však nepřekonal, vzápětí na druhé straně hosté jen těsně přestřelili domácí bránu. V 58.min. opět Mašek v zakončení,tentokrát po našem rohu, ale míč z jeho hlavy se vytočil mimo bránu. Hosté se pak neustále tlačili dopředu, svou nátlakovou hrou nutili naše borce chybovat, důsledkem toho byla série rohů v rozmezí 63.-65.minuty zápasu. V 78.min. se jim po dalším rohu podařilo konečně vyrovnat, když míč prolétl po dalším rohu až na zadní tyč a tam byl Severin, který koníčkem hlavou srovnal na 1:1. To už si ale naše mužstvo o gól poměrně dlouho koledovalo. Jenže nebyl všemu konec. V 79.min. skončila bomba Červeného na tyči. Naše odpověď přišla v 85.min. když Mašek po Hořejšího přihrávce orazítkoval břevno Procházkovy brány. V 87.min. ztratil na půlce míč Pospíšil a Schwendt pak tvrdě střílel na Jochmana, vyražený míč pak do sítě i přes snahu našeho brankáře poslal nabíhající Červený. O dvě minuty později chyboval u rohového praporku Jirmann, míč mu vzal jeden z hostujících hráčů, našel volného Schwendta, který prostřelil Jochmana a dokonal tak naši zkázu a hosté vedou 3:1. V nastaveném čase jsme se korekce výsledku nedočkali, neboť Hořejší poslal v pádu míč jen do tyče Procházkovy branky.

Rakovník si ze Slaného odváží tři body zaslouženě, hraje pohledný,kombinační  fotbal a i za nepříznivého stavu se jeho hráči neustále tlačili dopředu před Jochmana.  Naše mužstvo postihla v závěru soutěže řada absencí. Dnes chyběli pracující Kuba se Zímou a zraněný Landvojtovič. Do hry se stále nemůže zapojit v zimě zraněný Volf, jehož stav ještě není 100%. Navíc v minulém zápase utrpěl Kostovčík otřes mozku a lékař mu doporučil dát si od fotbalu pauzu a vyloučen byl Mrština. To už je příliš mnoho chybějících a stávající hráči je nahradit plnohodnotně v dnešním utkání nedokázali.