11.11.2012

SK Rakovník – SK Slaný  3 : 1 ( 2 : 0 )

Branky:  4.Severin, 25.Isteník, 48.Krejčí – 90.Herák.

Sestava: Pečonka – Landvojtovič (74.Zábranský), Majtaník, Kostovčík (70.Kroc), Slapnička – Zíma, Volf, Herák, Stibor – (55.Cimrman). Mašek, Čablík

V 1.min. dal Volf doleva přihrávku Stiborovi do slibné šance, jenže ten střílel nad bránu a odmítl dát nejrychlejší gól soutěže, běžela totiž v tu chvíli přibližně 20. vteřina zápasu. To na druhé straně hřiště napřáhl ve 4.min. Severin na hranici pokutového území a jeho tečovaná střela skončila v naší síti. V 17.min. utekl Čablík po pravé straně, ale jeho střela po zemi šla mimo bránu. V 19.min. Herák vysunul ideálně středem hřiště Zímu, který však před Doubravou selhal a střílel vedle. Ve 20.min. centroval Schwendt, hlavičkoval Severin, ale Pečonka zasahovat nemusel. V 25.min. zaváhal u postranní lajny Majtaník, přišel o míč a centr před bránu proměnil v druhý gól Isteník. Ve 33.min Herák opět do jasné šance vyslal Čablíka, ale také on žalostně zakončoval a poslal míč nad bránu. To byl již čtvrtý náš nájezd na rakovnickou branku, aniž by Doubrava musel zasahovat. Až ve 44.min. byl domácí brankář donucen zasáhnout po střele Volfa. Druhý poločas nezačal pro nás příliš dobře, neboť v prostoru před střídačkami získal míč Krejčí, proběhl s ním podél našeho pokutového území a pak jej  poslal šajtlí přesně k tyči Pečonkovy brány a my prohráváme 3:0. V 57.min. kryl Pečonka tvrdou střelu Krejčího. V 63.min. střílel Volf, ale vytěžili jsme pouze roh. O minutu později střelec třetí rakovnické branky zazdil tutovku, když poslal míč těsně vedle. V 86.min. to z velké dálky zkusil Schwendt, ale Pečonka se překvapit nenechal a v další šanci Sklenka naštěstí míč přesně netrefil. V 89.min. chytil Doubrava střelu Zábranského, ale na pokus Heráka v poslední minutě zápasu byl nevysoký Doubrava krátký a stav je 3:1.

V Rakovníku jsme dostali lekci z produktivity, naši hráči neměli klid v koncovce a nedokázali překonat v prvním poločase Doubravu ani z vyložených šancí. Perfektní plochu rakovnického hřiště nepoznamenal vydatný déšť, který padal před zápasem i během druhého poločasu. Ke konci zápasu bylo již značné šero a tak závěrečný hvizd byl pro všechny přítomné vysvobozením.