26.5.2013

SK Petrovice – SK Slaný  0 : 1  ( 0 : 0 )

Sestava hostí: Jochman – Jirmann, Kostovčík, Majtaník, Landvojtovič (60.Stibor, 90.Volf) – Pospíšil, Hora – Mašek (83.Klusáček), Mrština, Zíma – Hořejší.

Branka: 77. Hořejší

V 5.min. měl první šanci zápasu domácí Paták, Jochman však jeho střelu kryl. Ve 12.min. předvedla dvojice domácích hráčů Talaváňa a Paták pěknou kombinaci po pravé straně, naštěstí zakončení bylo nepřesné. Ve 24.min. střílel z hranice pokut. území Kicl, ale Jochman byl připraven. Také v 27.min. pálil Kicl, tentokrát z dobrých 25 metrů, náš gólman ale opět předvedl výborný zákrok. V 45.min. to byl do třetice Kicl, který si dokázal obhodit ve vápně Majtaníka a pak střílel z velmi slibné pozice na naši bránu. Jochman však byl opět namístě a balón chytil. Pak již rozhodčí pískal poločas a ukončil tak naše doposud velmi bídné vystoupení na hřišti Petrovic. Naši hráči jakoby chtěli dokreslit bídné počasí a rovněž stav trávníku, který byl silně podmáčen neustávajícím deštěm.  V kabině pochopitelně bylo rušno a hřmění z úst našeho trenéra registrovala i domácí kabina, která je v těsném sousedství. Po změně stran hned v 47.min. utekl Hořejší, dokázal se zbavit dvou obránců, nicméně jeho akce k zakončení nakonec nevedla. Minutu nato po ťukesu Zímy s Mrštinou, získal míč Landvojtovič a z vlastní půle přesným pasem vyslal vpřed Hořejšího, ten pak nastřelil tyčku a dorážku Mrštiny zlikvidoval pohotovým zákrokem brankář Hejl. V 52.min. bombu Jirmanna Hejl chytil. V 57.min. se na druhé straně vyznamenal Jochman, když čapl tutovku Kramešovi. V 67.min. zakončoval akci Stibora Mašek tvrdou střelou, bohužel však nepřesnou. V 77.min. si zaútočil Jirmann a obětavě vybojoval roh. K míči se postavil Mrština a perfektně míč posadil na hlavu Hořejšího, který vyskočil nejvýše a Hejl neměl na umístěný míč sebemenší nárok. Vedeme 1:0. V 88.min. nabídla domácí obrana míč Horovi, ten však zvýšení náskoku odmítl a hrubou chybu nepotrestal. V 89.min. šel do tvrdého souboje Stibor a při pádu na zem utržil ránu kolenem do temene hlavy, zůstal otřesen ležet na trávníku a hřiště opustil na nosítkách ( po zápase byl již relativně v pohodě a tak se podezření na otřes mozku nepotvrdilo). V nastaveném čase se domácí Mandík ocitl zcela nehlídán na zadní tyči před Jochmanem. Náš brankář však proti jeho střele zblízka vytasil fantastický zákrok a k dorážce jsme již domácí nepustili.

Vezeme veledůležité tři body ze hřiště posledního celku tabulky, v domácích barvách hráli v základu tři dorostenci (ročník 95) a další dva byli připraveni na lavičce. Několika skvělými zákroky nás dnes podržel brankář Jochman a tak se naše výhra zrodila za poměrně těžkých porodních bolestí . Dosáhli jsme jí zlepšenou hrou po přestávce a můžeme jí označit za šťastnou. Ve vzdálených Petrovicích si toto květnové nedělní odpoledne užili všichni zúčastnění vody, bláta a zimy ažaž, takže jsme domů dorazili po deváté hodině sice unavení, ale šťastní J.