1.1.2012

SK Slaný – SK Petrovice  2 : 1  ( 2 : 0 )

Sestava : Pečonka – Slapnička, Čablík, Kostovčík, Kuba – Landvojtovič, Volf, Herák, Cimrman (79.Kroc) – Mašek (90.Majtaník), Stibor (86.Klusáček).

Branky: 4.Slapnička, 16.Mašek – 61.Mandík

Hned v úvodu zápasu přišly první šance. Jenže zatímco Pečonka ve 2.min. zasáhl po střele Stejskala efektním zákrokem a vytěsnil míč na roh, pak ve 4.min. středem postupující Slapnička dal na nápovědu z lavičky a odhodlal se vystřelit, Pečonkův protějšek Hejl byl krátký a míč skončil v síti u jeho pravé tyče. Vedeme 1:0. V 16.min. se uvolnil na levém křídle Herák, od zadní lajny přihrál před bránu Maškovi, který trhal volejem síť za Hejlovými zády a slánští vedou 2:0. Další naši šanci jsme viděli ve 24.min. Hejl však včasným vyběhnutím Herákovi skórovat zabránil. Na druhé straně pak ve 30.min. ostrý centr zprava prosvištěl naštěstí nikým netečován napříč celým naším pokutovým územím. Ve 33.min. rychlá akce hostí po levé straně zakončená bombou Sedláka, kdy míč minul šibenici Pečonkovy brány pouze o centimetry. Ve 39.min. odmítl Volf ve vyložené pozici po ideální přihrávce od Maška zvýšení stavu, když míč špatně trefil. Ve 43.min. si připsal další úspěšný zákrok Pečonka a bez úhony jsme přestáli sérii rohů v závěru poločasu. Do druhé půle jsme vstoupili s několika slibnými šancemi na kopačkách, ale gólově se neujala žádná. V 50.min. vyslal Landvojtovič nádherně vpřed Heráka, ale také tento únik k brance nevedl. V 57.min orazítkoval Mandík břevno Pečonkovy brány po technicky provedeném TK. V 61.min. už však Mandík Pečonku překonal střelou z levé strany a snížil na 2:1. Kontaktní gól hosty „nakopl“ a Pečonka měl rázem plné ruce práce. Nejprve zachraňoval před dotírajícím Kiclem a boxoval míč od brány, další TK skončil na naší zdi a také tečovanou střelu Kicla náš gólman kryl. V 75.min. Štemberk pálil těsně nad břevno. Až v 76.min. přišla naše obrovská šance, kdy nejdříve Cimrman a po něm Volf nastřelili brankáře a Herák do třetice střílel vedle. Ostrý centr Stibora zlikvidoval v 81.min. Hejl a po střele Volfa o tři minuty později zasahovat nemusel. V 89.min. centr před Pečonku ve skluzu kapitán hostí Štemberk naštěstí netrefil dobře a míč šel do autu. To jsme měli velkou kliku, zrovna tak jako hosté po individuální akci Heráka a jeho přihrávce před Hejla na osamoceného Klusáčka. Ten si nejdříve sedl na zadek a pak již stihl vystřelit jen těsně vedle. Rohový kop v nastaveném čase jsme přečkali a tři body zůstaly ve Slaném.

Hosté nastoupili bez veterána Brunclíka a do hry postupně nasadili tři sedmnáctileté borce. Na umělce v Rynholci sahali po bodu, ale nakonec odjížděli s nejtěsnější porážkou a zůstávají v tabulce poslední. Na lavičce jsme si prožívali v druhém poločasu nervy, neboť jsme si byli vědomi, že jsme šli do určitého rizika. Ztratili jsme odložením zápasu výhodu domácího prostředí. Umělka a osvětlení je pro hráče také něčím novým, nehledě na cestování v dresech a ostatní organizační patálie. Poučení pro příště pro nás je: žádné hledání azylu o sehrání odloženého zápasu, ale hrát na domácím hřišti v následném náhradním termínu! (v tomto případě to je pozdní, 24.listopad).