12. 8. 2012

SK Lhota – SK Slaný  2 : 1  ( 2 : 0 )

Sestava hostů:  Dlouhý – Kroc, Majtaník, Kostovčík, Kuba – Stibor, Pospíšil (76.Čablík), Náprstek (58.Zíma) – Hrubík (46.Hadrika), Volf – Hořejší.

Branky: 5.Vitásek, 27.Mantlík (pen.) – 48.Stibor

První mistrovské utkání nového soutěžního ročníku pro nás nezačalo vůbec dobře. Běžela teprve 5.min. zápasu, když po pravé straně proběhl kolem Kuby Podraný, přesně odcentroval mezi dva naše obránce na Vitáska, který si mič zpracoval, připravil si ho na střelu a brankář Dlouhý byl v tu chvíli krátký. V 16.min. přišla naše celkem pohledná akce po levé straně, kterou centrem zakončil Náprstek. Na míč však před Šimkem nabíhající Stibor nedosáhl. V 27.min. si na kolmou přihrávku naběhl Vitásek, v souboji o míč byl pak v našem pokut. území stažen Majtaníkem a kopala se penalta. Brankář Dlouhý sice směr vystihl, ale přesto domácí díky exekutorovi Mantlíkovi vedou 2:0. V 31.min. jsme konečně donutili Šimka v domácí bráně k zákroku. Volf z trestného kopu za faul na Stibora mířil přesně k tyči, ale Šimek míč vyrazil. Ve 43.min. centroval před Šimka opět Náprstek, ale míč adresáta v našem dresu nenašel a střela Volfa ze 44.min. byla hodně nepřesná. Do druhé půle jsme nastoupili se dvěma útočníky a hned v 48.min. se nám podařilo snížit na 2:1. Volf vybojoval roh a po jeho rozehrání za Šimkova záda dostal míč po několika tečích střílející Stibor. V 60.min. to na Dlouhého z dálky zkusil Asník, ale mířil nad. V 68.min. rychlá akce domácích zakončená bombou Podraného našeho brankáře nepřekvapila. V 72.min. přiťukl Stibor míč na střelu Krocovi, Šimek však jeho bombu vytěsnil na roh. Škoda, že náš hráč nevolil technickou střelu. V 73.min. Dlouhý vytěsnil ránu Podraného na břevno a v 75.min. se do slibné pozice dostal střídající Červený, ale hlavičkoval vysoko nad. V 79.min. Dlouhý musel opět zasahovat, tentokrát skvěle vyrazil Procházkovu střelu z TK nařízeného za řečnění Majtaníka. Závěr zápasu již změnu stavu nepřinesl. Na naší straně se během druhé půle začaly kupit žluté karty. Domácí pak využili dvojího a velmi zdlouhavého taktického střídání a rozhodčí Košťálek zápas ukončil přesně po vypršení devadesáti minut.

Přes varování trenéra naši hráči vyrobili již v úvodu zápasu chyby v obraně a důsledkem bylo vedení domácího celku. S druhým poločasem můžeme být spokojeni, i když nám zlepšená hra body nepřinesla. Příští sobotu hostíme tým AFK Loděnice a povinnost nám velí zvítězit. V uplynulých sezónách nám právě domácí zápasy nepřinášely potřebný bodový zisk a to musíme ve Slaném zlepšit. Příležitost k tomu máme tedy hned následující zápas.