22.9.2012

SK Nový Knín – SK Slaný  3 : 4 ( 2 : 1 )

Sestava slánského SK : PečonkaČablík, Majtaník (13.Slapnička), Kuba, Náprstek – Pospíšil, Herák, Volf, Stibor (46.Cimrman) – Zíma, Mašek.

Branky : 17.Foltýn, 28.Tomeček, 90+2 Drechsler (pen.) – 11. a 54. Herák, 78.Cimrman, 86.Zíma.

První střelu zápasu si na svoje konto připsal domácí Hořák v 8.min. Pečonka však zasahovat nemusel, neboť míč šel vedle jeho brány. V 11.min. se míč od Volfa dostal k Herákovi a ten pohotovou střelou od břevna poslal míč do sítě a Slaný vede 1:0. Ve 13.min. odstoupil kvůli obnovenému svalovému zranění ze hry stoper Majtaník a v sestavě ho nahradil Slapnička. V 17.min. přišel faul před naším pokut. územím a TK parádně přes zeď poslal do brány domácí Foltýn. V 21.min musel zasahovat Pečonka proti dalšímu ataku domácích, prudkou střelu vyrazil. V 25.min. nám zatrnulo, když Čablík ve skluzu pravděpodobně zasáhl ve vápně míč rukou, ale pokračovalo se dále ve hře. Vzápětí se na druhé straně dostal do nájezdu na domácího Petříka Zíma, ale k našemu zklamání nastřelil pouze jeho nohy. O dvě minuty později prohráváme 2:1, když po ztrátě míče na půlce soupeře přišel rychlý brejk po pravé lajně ( možná aut), přetažený centr, hlavička před Pečonku a zblízka vsítil Tomeček.  TK Maška ze 32.min. skončil na rukavicích Petříka a ani rohový kop z poslední minuty prvního poločasu, když Mašek hlavou jen těsně minul balón, nám vyrovnání nepřinesl. Do druhého poločasu nastoupil místo Stibora Cimrman. Domácí mužstvo jakoby uspokojeno vedením v zápase po pauze poněkud vypadlo ze hry a slánští byli lepším mužstvem. Přišly také šance. Ve 47.min. se Zíma probojoval do pokutového území domácích a od zadní lajny přihrával před Petříka, jenže adresáta jeho přihrávka nenalezla a obránci míč odkopli do bezpečí. V 53.min. po ztrátě míče při nepřesné rozehrávce domácí sice šanci na zvýšení stavu měli, jenže poslali míč pouze do boční sítě Pečonkovy brány. Minutu nato se pak ve skrumáži před Petříkem zorientoval nejrychleji Herák a doslova propasíroval míč do knínské sítě podruhé. Je vyrovnáno 2:2. V 58.min. se v šanci ocitl Tomeček, ale střela mu nesedla a tak Pečonka míč v pohodě kryl. Náš brankář byl úspěšný také v 63.min. po hlavičce Drechslera a šourák, který vyslal na naší bránu Chlumecký, Pečonka rovněž v klidu sebral. V 78.min. pak Herák zatáhl míč po levém křídle, centr před bránu hlavou Zíma sklepl k Cimrmanovi a ten zblízka otočil stav na 3:2 pro slánské barvy. Ke konci zápasu hrál Knín již na tři útočníky a do oslabené obrany se naši hráči dostávali rychlými brejky. V 86.min. vyrazil vpřed Volf, perfektně uvolnil Zímu, který si zopakoval nájezd na Petříka z první půle, jenže tentokrát jej dokázal překonat a dal na 4:2 pro hosty. V nastaveném čase pak přišla nepřehledná situace před naší brankou a rozhodčí po poradě s pomezním nařídil proti slánským pokutový kop. Ten bezpečně proměnil domácí kanonýr Drechsler a stanovil účet zápasu na konečných 4:3.

Vítězstvím ve Kníně jsme se odpoutali z posledního místa v tabulce. Na jeho hřišti se nám daří. Vyhráli jsme zde již potřetí  v řadě. Obnoveným zraněním Majtaníka a absencí Kostovčíka se nám rozpadla stoperská dvojice a tak si výhry velmi ceníme. Před námi jsou těžké zápasy a my body potřebujeme jako sůl, vždyť zisk třech bodů v mistráku jsme slavili naposledy 10.června po výhře v Tuchlovicích!