13.4.2012

SK Hvozdnice – SK Slaný  0 : 2  ( 0 : 0 )

Sestava vítězů: Jochman – Landvojtovič, Čablík, Kostovčík, Jirmann – Majtaník, Hora – Pospíšil (86.Stibor), Mrština, Mašek – Hořejší (89.Cimrman).

Připraveni: Volf a Kuba, omluven ze zápasu byl Zíma.

Branky : 83.Mrština, 90+3 Hora

První šance zápasu se rodily před domácím brankářem. Nejprve zakončoval po Hořejšího akci Pospíšil, ale míč šel nad, to bylo ve 2.min. Minutu nato narazil Mrština míč Maškovi, ten však střílel rovněž nad Hoftovu bránu. Ve 13.min. pak Hora uvolnil Maška, který střílel sice tvrdě, ale opět nepřesně. Ve 14. min. to z TK zkoušel na Hoftu Mrština, ale domácí gólman se překvapit nenechal a střelu na bližší tyč zlikvidoval. Ve 22.min. zahrával na druhé straně standardku Hlava, ale Jochman zasahovat nemusel, míč šel metr vedle. Po centru Hořejšího hlavičkoval v 35.min. Hora, ale ani on bránu netrefil. V 38.min. chyboval při rozehrávce Hofta, přihrál Pospíšilovi, který však brankářovu chybu neztrestal. Bezbranková první půle vyzněla herně lépe pro naše mužstvo, a tak v kabině znělo, že dnes bychom ve Hvozdnici  mohli konečně po čase bodovat. Jenže také v kabině domácího celku se zřejmě probírala hra jejich mužstva a tak po změně stran najednou domácí začali lépe kombinovat a obraz hry se změnil ve prospěch hvozdnických. Ve 47.min. Mrština utekl po levém křídle, Mašek však ve skluzu před Hoftou na míč nedosáhl. V 52.min. Hlava s Mrázem vytvořili před Jochmanem pořádný závar a domácí vytěžili nakonec jen rohový kop. V 54.min. musel jít Jochman na zemi do tvrdého souboje s domácím hráčem, který fasoval žlutou kartu. V 57.min. rychlonohý Mráz utekl Čablíkovi a předložil stoprocentní tutovku nabíhajícímu Přibáňovi. Náš gólman ale předvedl zákrok z říše pohádek a míč se jen lehce přehoupl přes břevno jeho brány. V 62.min. jsme šli Mrštinou do brejku, získali jsme však jen roh. V 75.min. Hlava skvěle našel Mráze před Jochmanem, ale domácí kanonýr ve vyložené šanci selhal a zblízka přestřelil. Minutu nato pálil z vápna tvrdě na bránu Hořejší, ale míč šel přesně na domácího brankáře Hoftu. V 79.min. jsme měli opět kliku, když závar před Jochmanem skončil zblokovanou střelou a domácí kopali jen roh. V 83.min. se do protiútoku dostal opět Mrština, poradil si prvně v zápase s bezchybně hrajícím Plocem a střelou k tyči poslal naše mužstvo do vedení 1:0. Také v 89.min. se na Hoftu hnal osamocený Mrština, tentokrát z pravé strany, ale ani nadvakrát nedokázal potvrdit vítězství a míč skončil po Hoftově zákroku na boční síti. Domácí hráli již vabank a to se jim vymstilo ve třetí minutě nastavení, když se za obranu dostal středem hřiště Hora a svůj nájezd proměnil ve druhou slánskou branku.

Zisk třech bodů venku je pro nás velká vzpruha a doufejme, že našim hráčům pomůže zvednout sebevědomí před dalšími zápasy. V prvním poločase jsme byli lepší, nicméně do vedení jsme se nedostali. Ve druhé části jsme přestáli tři čtyři velice ošemetné situace před Jochmanem a v závěru jsme domácí potrestali za nemohoucnost dvěma přesně zakončenými brejky. Výhru si dnes naši kluci za předvedený výkon zasloužili a štěstí přeje odvážnému!