15.9.2012

SK Slaný – SK Hvozdnice  2 : 4  ( 2 : 2 )

Sestava domácích : PečonkaKroc (66.Hovorka), Kuba, Kostovčík (77.Čablík), Zíma – Pospíšil, Slapnička, Volf, Stibor – Herák – Mašek.

Branky : 36.Pospíšil, 44.Stibor – 15., 17.(pen.), 46. a 83.Mráz.

První šanci zápasu jsme viděli v 8.min., když po přihrávce Zímy se dostal ke střele Volf, jenže mířil nad bránu. V 15.min. došlo k nedorozumění v obraně mezi Pečonkou a Kubou, čehož využil Mráz a pohodlně dal do prázdné brány na 1:0 pro hosty. Hned po rozehrání po obdržené brance se míč dostal ke Krocovi, ten přihrál soupeři a Pečonka ve vápně stáhl hráče hostí, takže se pískala penalta, kterou v 17.min. proměnil opět Mráz. Z tohoto těžkého úderu se naše mužstvo vzpamatovalo záhy, ale ke snížení došlo až v 36.min., kdy Volf dal doleva míč Maškovi, který jej poslal po zemi před bránu Hvozdnice, tam si na zadní tyči naběhl Pospíšil a snížil na 2:1. V 39.min. Pospíšil našel na velkém vápně volného Heráka, ale jeho střela neměla razanci a Hofta míč v poklidu chytil. Ve 42.min. ho po samostatném průniku vyzkoušel Zíma a také s jeho střelou k tyči si Hofta poradil. Ve 43.min. pak přišel Hoftův třetí zákrok v krátkém sledu, tentokrát vyrazil bombu Slapničky. Ve 44.min. ale dlouhý míč hlavou prodloužil Mašek, za obranu se dostal Stibor, prostřeli Hoftu a stav zápasu srovnal na poločasových 2:2. V této fázi zápasu jsme byli lepším týmem a hosty jsme dostali pod tlak, jenže pak přišla přestávka a hned ve 46.min. naši hráči vyrobili další hrubou chybu. Vysoký míč skočil mezi Kubu a Slapničku, kteří se nedohodli, následovalo přistčení míče na Mráze. Ten sám před Pečonkou nezaváhal a střelou k tyči nedal našemu brankáři šanci a završil tak hattrick. V 50.min. Pečonka kryl střelu Zavadila a minutu nato naše pěkná kombinace skončila Stiborovou střelou vedle brány. V 65.min. Zavadil opět pálil na Pečonku a také tentokrát byl úspěšnější náš brankář. S blížícím se koncem zápasu došlo k dvojímu střídání se snahou o posílení útoku a srovnání stavu. V 83.min. však Slapničkovi utekl opět Mráz, udělal kličku i Pečonkovi a z úhlu dal na 4:2 pro hosty. V závěru zápasu ještě přišly naše šance, jmenovitě Kostovčík po rohu hlavičkoval nad a pak ještě Mašek, rovněž hlavou, poslal míč vedle. V nastaveném čase si Hofta poradil s pohotovou střelou Kuby. Na stavu však nezměnilo nic ani čtyřminutové nastavení.

Do poločasu jsme stačili srovnat dvougólové manko a zdálo, se, že si se soupeřem po přestávce poradíme. Jenže chyba, kterou naše obrana vyrobila hned v první minutě druhé půle nás opět poslala dolů. Našemu soupeři jsme darovali tři branky, ta čtvrtá už vyplynula z nepříznivého vývoje zápasu. Další prohraný zápas na domácím hřišti nás poslal na samé dno tabulky a naší kabinu naplnilo velké zklamání. Hráči si zaslouženě od trenéra vyslechli své.