29.9.2012

SK Slaný – Sokol Hostouň  2 : 4 ( 2 : 1 )

Sestava: Pečonka – Landvojtovič  (85.Kroc), Slapnička, Čablík, Zíma – Pospíšil, Herák (60.Kozák), Volf, Cimrman (85.Hrubík) – Stibor, Mašek.

Branky: 8.Herák, 42.Volf (pen.) – 30.a 55.Slanina, 59.Motlík, 82.Falout.

V 7.min. přihrál Stibor Maškovi a ten pohotovou střelou provětral poprvé Kolumbičehostouňské bráně, který vyrazil míč na roh. Po jeho rozehrání se k míči dostal Herák , jeho hlavičku Kolumbič vyrazil, ale na následnou střelu již neměl nárok, SK tak vede v 8.min. 1:0. V 17.min. Hostouň rozehrála secvičený signál po TK Tichého a naběhnuvší hráč tečoval míč za záda Pečonky, jenže se pískal ofsajd. V 25.min. Landvojtovičův nástřel před bránu odvracel těsně před brankářem Burant. O minutu později Volf vyslal do šance Heráka, ale ten tentokrát mířil vedle. V 26.min. uvolnil Chucks Slaninu, ale jeho střela na Pečonku neměla gólové parametry. Pak přišla v tomto zápase osudová 30.min. V zámezí byl ošetřován Landvojtovič s krvavým zraněním nad levým okem, tutovku promarnil Volf a po odkopu před Pečonku se k míči dostal Slanina a našeho vyběhnuvšího gólmana pohodlně přehodil a vyrovnal na 1:1. V 41.min.Pečonka neudržel TK Jančára, ale dorážku naše obrana nepřipustila. V téže minutě Chucks fauloval ve vápně Pospíšila a nařízenou penaltu proměnil Volf. Vedeme tak podruhé v zápase a poločas končí stavem 2:1, neboť nebezpečná střela hostí ze 44.min. šla těsně nad. V 55.min. se podařilo vyrovnat Slaninovi, když zužitkoval ideální přihrávku a postupoval na Pečonku sledován Čablíkem. Náš gólman se snažil zmenšit střelecký úhel, ale Slanina jej elegantně přehodil. V 59.min. se hostujícímu celku podařil obrat v zápase, když po rohu hlavičkoval Motlík a míč od břevna skončil pravděpodobně pár centimetrů za naší brankovou čárou. Poté musel pro bolestivé zranění svalu opustit hřiště Herák, kterého nahradil Kozák. V 61.min. Pečonka úspěšně zasáhl po střele Slaniny, na druhé straně pak Kozák přihrál Pospíšilovi, ten míč minul a Mašek pálil nad bránu. V 76.min pálil Falout nad bránu a v 81.min. nastřelil Slanina zblízka Pečonku. V 82.min pak přehodil Pečonku Falout a stanovil konečné skóre 4:2 pro hosty, neboť Cimrmanův pokus z 84.min. Kolumbič vyrazil na roh a tak se na stavu již nic nezměnilo.

Další prohraný zápas doma. Poločasové vedení jsme po přestávce ztratili a druhou půli zápasu jsme prohráli 3:0. Někteří hráči v domácím dresu podali dobrý výkon,ale na silnou Hostouň to dnes prostě nestačilo. Platí to mimo jiné i o navrátilci do sestavy Landvojtovičovi, který to během zápasu párkrát pěkně „zchytal“. Bolest ve svalu nedovolila dohrát zápas Herákovi a trenérovi chyběla trojice hráčů, kteří nastupují na postu stoperů. Majtaník je dlouhodobě zraněn, Kostovčík je na dovolené a Kubu položila angína.