25.8.2012

MFK Dobříš – SK Slaný  6 : 2  ( 3 : 1 )

Sestava SK : Dlouhý – Kroc, Majtaník (78.Fedrhanc), Kostovčík, Kuba – Čablík, Volf, Pospíšil, Stibor – Hrubík, Hovorka (72.Klusáček).

Branky: 36.Volf, 54.Hovorka – 11.Šebek, 19.,42. a 78.Dort, 47.Liška, 82.Procházka.

První vážnější šance dobříšských byla gólová a k vedení 1:0 přivedl své mužstvo Šebek v 11.min. zápasu. Celá akce paradoxně začala naším nakopávaným dlouhým centrem, který domácí hráč odhlavičkoval, následoval rychlý protiútok po pravé straně a centr před bránu, první střelu stačil Dlouhý vyrazit, ale dorážka šla do sítě. V 16.min. pronikl Volf až před Jechorta, ale jeho akce nakonec k zakončení nevedla. Vzápětí zaútočili domácí Dortem, ale zakončení šlo vedle. Zato v 19.min. se v nepřehledné situaci po centru zleva, před Dlouhým nejlépe zorientoval Dort a zblízka zvýšil na 2:0. V 36.min. se ke střele odhodlal Kuba, jeho bombu obránci srazili k Volfovi, který nechytatelnou střelou pomocí tyče snížil stav zápasu na 2:1. Hned po rozehrání se domácí snadno dostali před Dlouhého, míč orazítkoval jeho břevno a následnou dorážku slánský gólman chytil. Ve 40.min. na dobříšského brankáře pálil velmi pohotově a nebezpečně Hrubík, ale Jechort si poradil a míč s obtížemi z brány vytěsnil. Ve 42.min. přišla další skrumáž před Dlouhým, nejrychlejší byl opět Dort a vsítil zblízka na 3:1. Druhá půle nezačala pro nás nejlépe, neboť v 47.min. skóroval Liška opět po závaru před naší bránou, když se k němu dostal míč snad po trojím odrazu. V 51.min. mohl snížit Čablík, ale jeho tečovaná střela prosvištěla těsně vedle Jechortovy brány. V 54.min. vyslal Volf vpřed Stibora, ten se doslova prodral přes obránce v těsném souboji, který tak tak ustál, přihrál před bránu a tam ve skluzu nabíhající Hovorka snížil na 4:2. V 60.min. pak k dalšímu úspěchu před bránou Dobříše chyběl Hovorkovi krůček. V 64.min. Dlouhý vyrazil střelu Dorta a o pět minut později pohlídal náš brankář bližší tyč a bombu Dorta do šibenice rovněž zlikvidoval. V 71.min. pěkná akce dvojice Volf-Stibor bohužel ke brance nevedla a rovněž pokus Kuby ze 74.min. šel těsně nad bránu. V 78.min. musel nuceně střídat Majtaník a v téže minutě se do úniku dostal osamocený Dort a při svém nájezdu zvýšil na 5:2 pro Dobříš. Při této akci se dobříšský střelec pohyboval na hranici ofsajdu, ale nemávalo se. Výhru domácích pak pečetil ještě Procházka v 82.min. Také on postupoval v tu chvíli zcela sám na Dlouhého.

Potřetí za sebou jsme v začátku zápasu prohrávali 2:0, snížit se nám podařilo nejhezčím gólem zápasu, jenže domácí před koncem poločasu opět odskočili o dvě branky. Po změně stran dokonce vedli o tři góly a pak se nám podařilo snížit na 4:2. Za tohoto stavu jsme měli územní převahu, ale další gól jsme již nedali a tak v závěru Dobříš trestala naší neúplnou obranu ( Majtaník střídán a Kostovčík ošetřován) dalšími dvěma brankami. Tak i po třetím kole zůstává na našem kontě nulový bodový zisk.