1.9.2012

SK Slaný – Union Cerhovice  0 : 2  ( 0 : 1 )

Sestava poražených: PečonkaKroc, Kostovčík, Čablík, Náprstek (46.Kuba) – Stibor, Slapnička, Pospíšil (69.Cimrman), Volf – Hrubík, Hovorka.

Branky: 29.Grund z penalty, 90+2 Mojžíš.

Na ukazateli časomíry ještě svítily dvě nuly a Hovorka již provětral střelou po zemi hostujícího Altmana. Ten však nohou jeho střelu vyrazil. Vzápětí hosté využili nesehranosti naší obrany, vyhnuli se ofsajdu a přes vybíhajícího Pečonku naštěstí cerhovičtí stříleli těsně vedle. V 9.min. Mojžíš přihrál Větrovskému před naší bránu, ten ale míč vůbec netrefil. V téže minutě TK Volfa o centimetry podběhl Hovorka a tak míč skončil v rukavicích Altmana. Ve 12.min. Hrubík našel Hovorku, jeho volej však brankář hostí chytil. Hovorka to střelecky zkusil opět v 17.min., jenže míč šel těsně mimo. V 29.min. na levém beku hrající Náprstek nechal za sebou šikovného Mojžíše, dostihl jej až v pokutovém území, tam ho složil a fasoval žlutou kartu. Samozřejmě se kopal pokutový kop, který proměnil kapitán hostí – Grund. Prohráváme tak po slibném úvodu zápasu 1:0. V 31.min. narazil míč Kostovčík Volfovi, který bombou z voleje otřel míč o břevno Altmanovy brány. Ve 34.min. Hovorkovu nepříjemnou střelu vyrazil Altman před sebe, ale dobíhající Volf nedokázal míč dostat do sítě, neboť jeden z obránců stačil míč odkopnout do bezpečí. V tu chvíli nikdo nemohl tušit, že jsme právě viděli poslední velkou šanci slánského mužstva.  Po změně stran střílel na Altmana v 54.min. Hrubík, míč však šel vysoko nad síť za bránou. V 57.min. Hrubík přihrál Volfovi, ale jeho střela ze slibné pozice šla snad pět metrů vedle. Na druhé straně pak dobře zasáhl Pečonka po samostatné akci Kaliny, když míč vyškrábl na roh, to bylo v 62.minutě a o pět minut později famózním zákrokem vytáhl ze šibenice trestný kop Větrovského. V závěru zápasu jsme sice získali územní převahu, ale hosté měli velké šance. V 84.min. jejich brejk skončil ještě nad Pečonkovou bránou, ale v nastaveném čase Mojžíš mířil přesně a po samostatném úniku po pravé straně zvýšil na 2:0 pro Cerhovice.

Počtvrté za sebou jsme museli naslouchat po zápase vítěznému pokřiku z kabiny našeho soupeře. Dnes nám patřil úvod zápasu, jenže jsme se gólově neprosadili. Pak přišla hrubice v obraně a gól z penalty. Po změně stran jsme sice měli územní převahu, ale hraje se na góly, a ty my prostě nedáváme. Gól v nastavení byl jen završením našeho marného boje o vyrovnání stavu utkání. K zápasu se nedostavili sběračí míčů z řad našich žáčků, kteří dopoledne přislíbili našemu sekretáři účast. Tradiční večeře pro mužstvo pak byla úměrná dnešnímu výsledku.