Sokol Vraný - SK Slaný 6 : 3 ( 1 : 1 )

Sestava – Mareš(5) – Krampera(5), Kejmar(3), Eichler(4), Holý(2)(51´Plevák(4)) – Beneš(4) Hansl(9)(26´Nykl(4)), Kratochvíl(6), Flégl(4) – Zábranský(4),  Štěpánovský(4)(62´Pustai(4))

Hodnocení: (od nejlepší 10 po nejhorší 1)

Branky: 2´a 91´ Kratochvíl,  79´Krampera PK

Všichni jsme se těšili na osmé utkání, které je pravidelně vyvrcholením sezóny. Opět jsme začali s problémy. V době srazu jsme obdržel SMS od Knotka, že nebude, protože zjistil, že je nemocný. Už po čase srazu volal Nykl, že se opozdí – klasika. Kotník Steinbrechera se od pátečního tréninku, kdy ho nesmyslně projel Kejmar, nezlepšil. Na hru to opravdu nešlo. Osmé utkání a osmá sestava. Na post stopera se vrátil dlouhodobě zraněný Kejmar, ale hře to neprospělo. Tak pěkně od začátku. Dobré rozcvičení, nažhavení a vstup do utkání se vydařil. Už ve 2 minutě hodil u vápna soupeře aut Flégl na Hansla, který bez přípravy posunul na nabíhajícího Lukáše Kratochvíla, který čarodějovi Losovi, tentokráte v brance Vraného, nedal šanci – 0:1.   Tím to neskončilo. Kombinace střídala kombinaci, ale vždy se našel někdo z našich, který to všem kazil. Někdy to byl Flégl, jindy Beneš, ale nejvíce to kazil Holý, který za hrubý faul viděl už v 10 minutě žlutou kartu. Přesto jsme měli více ze hry. Velice dobře kombinovali Hansl s Kratochvílem, a hlavně prvně jmenovaný byl v této fázi nezastavitelný. Dělal si na hřišti se soupeři co chtěl, vodil je jak medvědy. V této chvíli zaúřadovaly nevybíravé zákroky tvrdě hrajících domácích. Jejich frustrace vyvrcholila vyloučením stopera za opakované fauly bez míče. A aby toho nebylo málo, domácí vytasili těžký kalibr na našeho nejlepšího hráče Filipa Hansla, který po brutálním faulu ze hry odstoupil. Než jsme mohli vystřídat, protože naši náhradníci byli v místní restauraci, kde se občerstvovali, soupeř po jediné chybě Krampery skóroval a v 10 hráčích ve 26 minutě srovnali na 1:1. Zbytek času domácí zalezli a strachovali se o výsledek. Několik slibných šancí vychytal Losa a několik jsme jich nedotáhli do konce. Do poločasu se nic závratného nestalo.

Vše nám hrálo do karet, soupeř byl odevzdaný, hrál pouze v 10, měli jsme chuť vyhrát. To vše se zbortilo jako domeček karet, kdy špatně hrající Kristián Holý rozhodl o osudu utkání. Dvěma hrubými chybami v rozmezí 2 minut otočil výsledek a dostal domácí na koně. V obou případech se na tom podepsala obranná trojice, která nedovedla ani v jednom případě i za cenu faulu útoky zastavit a hru přerušit. Netakticky jsme hráli i po tom to šach matu. Stav 3:1. Do konce utkání zbývalo 40 minut a soupeř hrál pouze v 10 hráčích. Ani to nám nepomohlo za dalších osm minut už to bylo hrozivých 4:1.  Soupeř hrál na brejky a my jsme v zadu vypadali jako figurky na šachovnici. Bez důrazu a pohybu. Je pravdou, že ani záloha a útok tomuto stavu nepomohli svými kvalitními výkony. Pouze Kratochvíl hrál svou kvalitní hru, ale nikdo se k němu nepřipojil. Výsledkem našeho snažení byla v  59 minutě žlutá karta pro Zábranského. Další ztráta míče na soupeřově půlce znamenala další rychlý brejk soupeře, chyba Kejmara a následná chyba Mareše v brance, který neodhadl situaci a útočníka fauloval v pokutovém území. Žlutá pro Mareše a odměna pro domácí ve formě pokutového kopu. Náš brankář se vyznamenal a soupeře vychytal. Z chyb jsme se nepoučili a v 77 minutě špatnou rozehrávku opět na levé straně potrestal soupeř pátou brankou v naší síti – 5:1. To už bylo i na mne moc. Takové odevzdání, jaké předvádíme v poslední době je na ručník. To já nemám. Škoda, že nejsme v ringu. Trochu nadějí na zlepšení byla 79 minuta, kdy David Krampera  proměnil pokutový kop za faul na Nykla – 5:2. Kaňkou zůstává nepochopitelné jednání střelce branky, který vystrčil holý zadek na dobře chytajícího Losu. Měla to být červená karta a nebýt shovívavosti rozhodčího byl by Krampera vyloučen. Hra pokračovala v náš neprospěch. V 86 minutě domácí zvyšovali po hrubé chybě na 6:2. Jako jsme měli úvodní slovo, tak jsme měli poslední slovo, v  91 minutě, které si vzal Lukáš Kratochvíl, zužitkoval  krásnou nahrávku Zábranského a kouzelníka v brance domácích Losu překonal potřetí – 6:3. Tak bylo uzavřeno nepovedené utkání, které se pro nás tak krásně vyvíjelo.