SK Slaný  - Sokol Nové Strašecí  2 : 4 ( 2 : 1 )

Sestava Mareš(6) – Steinbrecher(5), Kejmar(4), Holý(5), Jelínek(2) - Plevák(7), Hansl(5), Nykl(3),Flégl(7) – Štěpánovský(4)(60´Eichler(5)), Pustai(4)

Hodnocení: (od nejlepší 10 po nejhorší 1)

Branky: 15´ Plevák, 35´ Fígl

První utkání v této sezóně s novým kádrem, ale se stejnými problémy jako vloni. Tréninková docházka a morálka nízká, zrušení na poslední chvíli „B“. Parta se nemá z čeho vytvořit, protože starší kluci dovedou spolu pařit, ale nedokážu se sejít na trénink, ale ani na zápas. Čtyři hráči základu ani první utkání nestihli. Kramperu omlouvá jeho nemoc, ale ostatní tři si udělali dovolenou. Chápu, že na to mají právo, ale co ostatní kluci. Kdyby to tak udělali všichni, ani nezačneme.

Takže zpět k utkání. V době srazu jsme v kabině byli dva trenéři a vedoucí a šest hráčů. Ostatní se trousili jako na pivo i když jim je většinou  15 let. Vrcholem byl příchod Eichlera v 10 hodin, kdy výkop byl v 10,15 hod. Ale opravdovým vrcholem byla neomluvená neúčast Knotka, který nemá zájem hrát za Slaný.

Přes veškeré obavy jsme první půli začali dobře. Všichni si plnili své úkoly a přestože jsme se většinou bránili, rychlé kontry a přesnost nám vynesla dvoubrankové vedení. V 15´dobře uvolnil Nykl Honzu Pleváka a ten se nemýlil – 1:0. Za dalších 20 minut jsme kopali roh a ve 35´se z dorážky z bezprostřední vzdálenosti Jarda Flégl nemýlil – 2:0. Poté se hra točila kolem středu. Z bezvýznamného úmyslného faulu, kterých se Pustai dopustil minimálně 10x hosté zahrávali ve 40´standartku ze středu hřiště, kdy se míč z levé strany vysokým obloukem snesl k noze neobsazeného hráče, kterého měl hlídat levý obránce Jelínek, a po krátké kličce srovnal na konečných 2:1 v prvním poločase.

Až na tento malý zádrhel, který se neměl stát, ale stal se, jsme nastupovali s cílem udržet soupeře na distanc od naší šestnáctky a pokusit se ještě přidat nějakou branku. To se nám povedlo hned za čtyři minuty, kdy nesmyslně namazal Jelínek volnému hráči, který ho ani nenapadal a do prázdné branky skóroval na 2:2. To nás zlomilo. Vlastně ještě jeden hráč k tomu přispěl a to náš tvořivý Nykl, který pomáhal soupeři. Z hlediště se ozývalo Nykl ven. Kdyby bylo za koho, ale nebylo. Jeho hra nahrávala soupeřům. Po jedné takové rozehrávce opět z naší levé strany soupeř vystřelil a brankář vyrazil pouze před sebe a v souboji tvrdší hráč soupeře než náš Kejmar dal gól na 2:3. My jsme měli také šanci, kdy Plevák utíkal sám neatakován na brankáře soupeře tak vehementně až si šlápl na míč a udělal salto. Tribuna bouřila, ale smíchem. Škoda, branka by nás určitě zvedla, ale nestalo se. A když se k Nyklovi přidal Hansl byl z toho čtvrtý gól v naší síti. 2:4. Nakonec jsme byli rádi, že rozhodčí ukončil naše trápení. V druhé půli polovina hráčů šlapala vodu, už prostě nemohla. To je ten tréninkový přístup. Vím, že tato kritická slova nepadnou na úrodnou půdu, protože takový je slánský fotbal. Není tady parta a nám se ji nepodařilo vytvořit.