Sparta Kladno - SK Slaný 1 : 4 ( 1 : 2 )

Sestava – Mareš(7) – Steibrecher(4)(60´Holý(6)), Hansl(6), Eichler(7), Knotek(6) - Krampera(6), Kratochvíl(7), Plevák(6)(70´Beneš(5), Flégl(6) – Zábranský(6)(80´Jelínek(5),  Štěpánovský(8)

Hodnocení: (od nejlepší 10 po nejhorší 1)

Branky: 03´, 17´ Zábranský, 49´Štěpánovský, 60´ Flégl

Šesté utkání a šestá sestava. Sice se vrátil po zranění Steibrecher, ale onemocněl Nykl. Vyvstala otázka koho na stopera. Na marodce zůstával nadále  Kejmar a Pustai. Vybrat hráče podle jejich předností a najít jim odpovídající místo v sestavě bylo sice složité, ale ne nemožné. Rozcvičení našich borců bylo vzorové. Pod vedením kapitána Krampery k tomu všichni přistoupili zodpověďně. Všichni vědí, že základem dobrého vstupu do utkání je příprava.   Ještě nezačalo utkání a už nastaly problémy. V době začátku utkání se ozval nezodpovědný rozhodčí s teorií nehody a problém byl na světě. Po losu získali volbu rozhodčího domácí. Utkání tak se zpožděním zahájil Josef Fujdiar. Musím však konstatovat, že to zvládl velmi dobře. Patří mu dík. Od prvních minut jsme se do soupeře zakousli jako hladoví psi. A výsledek se dostavil za
3 minuty, kdy po důrazu ve vápně Štěpánovský nahrál Davidu Zábranskému a ten svou první šanci s jistotou proměnil 0:1. Další šance následovala za malý okamžik. Přesnost a jistota hnala naše hráče kupředu. Útok střídal útok, kombinace se přelévala z levé půlky hřiště na pravou a šance přibývaly. V 17 minutě kombinaci na jeden dotek začal Hansl přes Kratochvíla, ten našel Štěpanovského a akci dokončil svou druhou brankou opět David Zábranský – 0:2. Soupeř se zmohl pouze na několik nepřipravených a proto nepřesných střel. Ve dvou případech zachytal dobře Mareš, který byl oporou mužstva. Skvrnou na našem výkonu byla 34 minuta, kdy soupeř se štěstím korigoval na 1:2. To bylo ze strany domácích vše. Naše hra byla pohledná, jednoduchá a účelná. Svou úlohu dobře zvládl Hansl, který s klidem a přehledem řídil celou obranu. Překvapením byl výkon Marka Štěpánovského, malého hráče s velkým výkonem.

Výsledek první půle byl lepší než samotná hra. Do druhé jsme nedělali v sestavě žádné změny, ale někteří hráči dostali jasnější taktické pokyny. Ne všichni se s nimi popasovali zodpovědně. Přesto jsme soupeře dostali do kolen. Ve 49 minutě prošel do vápna po důrazu sobě vlastním Eichler a nezištně přihrál nejlepšímu „muži“ na hřišti – Marku Štěpánovskému, jenž pečetil své snažení krásným golem na 1:3. A bylo hotovo. Soupeř přestal bojovat, a kdybychom mu šance nevytvořili sami, k brance by se nedostal. Naši obránci svým laxním přístupem a malým důrazem chvílemi hráli se soupeřem. Naopak krajní záložníci měli velkou chuť hrát, svým důrazem a technikou předčili obranu domácích ještě jednou. V 60 minutě se ve vápně nejlépe zorientoval Jarda Flégl a domácí dorazil na 1:4. Krásný okamžik, pro který se vyplatí hrát fotbal. Nechci hráče přechválit, ale pokud budou plnit taktické pokyny, hrát na postech, pro které mají předpoklady a obětovat své ego pro mužstvo, bude se všem hrát lépe a budou mít krásné pocity z dobře vykonané práce. Jen tak dál.