SK Slaný – Pšovka Mělník  2 : 1 ( 1 : 0 )

Sestava – Mareš(6) – Steinbrecher(5), Kejmar(5), Plevák(4)(30´Eichler(8)), Krampera(6) - Beneš(5)(Dvořák(7)), Kratochvíl(7)(46´Štěpánovský(6)), Flégl(4) - Zábranský(6)(68´Pustai(5)), Nykl(5),

Hodnocení: (od nejlepší 10 po nejhorší 1)

Branky: 41´Hansl, 50´Dvořák

Deváté utkání a devátá sestava. Na naše domácí utkání přijel soupeř ze Pšovky Mělník, který je v tabulce výše a nám se nedaří. Hrajeme kombinační fotbal s nezajištěným defenzívním systémem. Dopředu nám to hraje, ale dozadu se nikomu nechce. V přípravě jsme se věnovali kolektivnímu pojetí a odpovědnosti. Každý hráč je součásti týmu a proto mu musí obětovat vše, i vlastní ego. Tentokráte jsme měli velmi silnou lavičku, která se odměnila dobrou hrou a velkým množstvím šancí. Takže popořadě. Od prvních minut jsme na soupeře vyvíjeli neustálý tlak, který vyústil ve velké šance Zábranského, který je nezužitkoval. Ve 30 minutě jsme však museli střídat. Srážku nerozchodil Plevák.  Bylo na hráčích vidět, že mají chuť odčinit nezdary z minulých kol.  Hráli jsme ze zajištěné obrany, střed zálohy vytvářel svým pohybem a přihrávkami příležitosti pro útočníky. Výsledkem byla branka  Filipa Hansla ve 41 minutě, kdy napřáhl ke střele, kterou brankář hostí neudržel a proto míč skončil v síti – 1:0.  Do konce poločasu jsme soupeře k ničemu nepustili. Po tvrdých faulech jsme v posledních vteřinách ztratili dva hráče středu pole. Nejdříve brutálně sestřelili Adama Beneše a za chvíli nato zezadu Lukáše Kratochvíla. Oba nemohli dále pokračovat.

Proto jsme museli nasadit dva náhradníky, ale jak se později ukázalo, byli u všeho podstatného. Je jenom škoda, že své velké šance neproměnili. Od začátku poločasu jsme soupeři nepůjčili míč. Akce střídala akci, přihrávka na druhý dotek střídala přihrávku na jeden dotek, hráli obránci, záložníci i útočníci. Všichni byli v pohybu. Výsledkem byla krásná akce na jeden dotek, kdy zakončovatelem byl v 50 minutě dobře hrající Michal Dvořák, který se vrátil po roce do slánského dorostu – 2:0. Od této doby bylo na hřišti pouze jedno mužstvo. Obrana až na malé chyby hrála zodpovědně, záloha pokryla střed hřiště a vytvářela přečíslení, z kterého profitovali útočníci. V 68 minutě střídal David Zábranský, který si svými výkony řekl o nominaci v A mužstvu mužů a odpoledne cestoval na jejich zápas ve Vraném. Střídající Pustai se hned při prvním kontaktu s míčem dostal do vyložené šance, ale branku minul. Hned na to Štěpanovský netrefil zívající prázdnou branku a tak to pokračovalo až do 80 minutě, kdy se nestihl se svým hráčem vrátit Flégl a bylo korigováno na konečných 2:1. Konec nás nezastihl v optimální pohodě, ale bojovností jsme to zlomili.