SK Slaný - Odolená Voda 0 : 3 ( 0 : 0 )

Sestava – Mareš(7) – Štěpánovský(4), Knotek(5), Steinbrecher(3)(46´Nykl(2)) - Krampera(3), Hansl(2), Kejmar(2) Zahradník(3), Beneš(3) - Pustai(5)(46´Plevák(2)), Eichler(2)

Hodnocení: (od nejlepší 10 po nejhorší 1)

Druhé jarní utkání hrané za krásného jarního počasí nám moc radosti nepřineslo. K marodům Kratochvílovi a Zábranskému přibyl ještě Flégl. Všichni to jsou hráči základu. Po velké odmlce se objevil Nykl a při rozcvičení dorazil Plevák. Od prvních minut bylo vidět na naších hráčích nechuť se poprat o výsledek. Po hřišti se toulal Hansl, nevymyslitelné vymýšlel Kejmar, Eichler se přes velkou snahu zkrotit kulatý nesmysl nepotkal se správným zaklínadlem a míč ho ne a ne poslechnout. I takový dříč jakým v minulém utkání byl Beneš se nemohl dostat do tempa. Velkým zklamáním byl výkon Krampery, hlavně v prvním poločase. Nemůže si najít optimální místo v sestavě. Soupeř byl nad naše síly. Bylo otázkou času, kdy promění své 200% šance. Nejlepším hráčem prvního poločasu byl Roman Mareš, který kouzlil v brance. Nový muž v naší sestavě to měl velice těžké. Byl sám mezi 10 soupeři. V útoku jsme nepodržli ani jeden míč, v záloze jsme si neuměli přihrát a obrana byla přetěžována. Všichni jsme byli rádi za poločasový hvizd rozhodčího.

V kabině k trojici zraněných přibyl Jakub Steinbrecher, kterého nahradil Nykl a vyčerpaného Pustaie nahradil Plevák. Do útoku jsem posunul Kejmara, který v záloze kupil chybu za chybou. Všechno bylo špatně, nerozehraný Nykl s Plevákem nám hru ještě více zkomplikovali. Oba se podíleli na první brance soupeře, kdy nebyli schopni se domluvit, kdo kopne do míče a uklidí ho do bezpečí. Soupeř si s nabídnutou šancí poradil a otevřel skóre, které by bývalo bylo s přibývajícím časem odolalo nájezdům hostí. Nebýt naši pomoci. Druhá branka na sebe nedala dlouho čekat. Nesmyslně ztracený míč Nyklem, neodlavičkování dlouhého míče, který dvakrát skočil a bum, míč se třepetal jako vlajka ve větru. 0:2. V této chvíli začaly chytat křeče Michala Nykla, který měl za sebou 15 minut hry. S třetí brankou to bylo ještě jednodušší, tu jsme nabídli soupeři na zlatém podnose. Byli jsme rádi, když závěrečný hvizd rozhodčího ukončil naše trápení, protože výslede mohl byl ještě krutější.

Naše nejhorší utkání. Kopaná se hraje v jedenácti lidech a na každém záleží. Pokud si každý plní úkoly podle taktických pokynů je to jako stroj, který šlape od první minuty do poslední. Pokud se však najdou jedinci, kteří se na to vykašlou nebo si na hřišti budou dělat co chtějí, tak takový stroj se ani nerozjede, natož aby pracoval. Je potřeba si to uvědomit a nic jiného neexistuje. Pokud je mezi námi někdo, kdo má jiný názor, ať jde otravovat život někam jinam. My jsme tu od toho, aby nás to bavilo a něco dokázali. Buď budeme táhnou za jeden provaz nebo se na to vykašleme, choďme do hospod, hulme trávu a přežívejme. Jestli si takto představujete život, tak na hřiště nepatříte a já se s ním rozejdu. Dopadnete jako David Procházka, který si tento způsob života vybral. Jeho volba.