FC Mělník – SK Slaný 2 : 4 ( 1 : 3 )

Sestava – Mareš(7) – Štěpanovský(6), Knotek(5), Steinbrecher(5) - Beneš(7), Krampera(5), Kejmar(7), Hansl(6), Flégl(5) – Eichler(6), Zábranský(7)(49´Pustai(5))

Hodnocení: (od nejlepší 10 po nejhorší 1)

Branky: 10´, 35´ Zábranský, 12´Eichler, 85´Hansl

Na první jarní utkání jsme odjížděli s 12 hráči, přičemž jsem nevěděl jak bude herně po zranění vypadat Steibrecher a připojil se k nám staronový hráč Simon Pustai, kterého jsme od soustředění neviděli. Mezi zraněné se opět dostal Kratochvíl, který si doma „v koupelně“ zvrtnul kotník před hospodou, nemocinkaný Plevák a nedostižný Nykl, který se asi odstěhoval do zahraničí. V mužstvu jsme měli některé marody, jako je zraněné tříslo Hansla a chřipkový virus Kejmara. S tímto zdecimovaným mužstvem jsme odhodlaně odjeli do Mělníka. Po našem rozcvičení jsme teprve viděli někoho ze soupeřů. Moc se jim nechtělo. Naopak my jsme toho využili a ve 12 minutě jsme již vedli 2:0. Takže popořadě. Soupeři jsme nepůjčili míč výjma okamžiků, kdy jej lovili z vlastní sítě. V 10 minutě si naskočil na centr ze standartky dobře kopnuté Eichlerem David Zábranský a bylo to 1:0. Za dvě minuty využil špatné rozehrávky Tomáš Eichler a ze třiceti metrů přeloboval vyběhnuvšího brankáře domácích – 2:0. Soupeř se nemohl zpamatovat. To by jsme nebyli my, abychom soupeři nepomohli. Ve 23 minutě jsme vymysleli špatných vhazováním příležitost pro domácí, kteří toho využili a snížili na 1:2. V zápětí měl velkou šanci Zábranský, ale při svém důrazu se zranil. Od této chvíle jsme hráli v desíti. David měl velkou snahu hrát, ale nešlo to. Přesto se do dalších dvou šancí dostal a tu ve 35 minutě proměnil, kdy po krásnem pasu šel sám na brankáře a s jistotou proměnil na 3:1. A to jsme v závěru kopali penaltu za faul v pokutovém území. Náš neomylný střelec Krampera tentokráte minul a sundal strojvedoucího na právě projíždějící lokomotivě. Škoda na vlaku byla zanedbatelná, ale škoda na Kramperově sebevědomí byla obrovská. Už se do zápasu nedostal. Škoda.

Do druhé půle jsme udělali jednu  a zároveň poslední změnu, kdy za zraněného Zábranského šel Simon Pustai. Je potřeba připomenou, že jsme v letošním roce začali hrát na tři obránce, pět záložníků a dva útočníky. Dobře hrála obrana s novým stoperem Knotkem, záloha vedená Hanslem a v útoku se prosadila dvojice Zábranský – Eichler. Hra druhého poločasu byla mnohem horší. Hra postrádala myšlenku, klid a hlavně pohyb. Nejhorší byla skutečnost, kdy se po 10 minutách zranil Jarda Flégl a nebylo za koho vystřídat. Soupeř toho využil a zakousl se. Záhy na to korigoval na 2:3.  V této chvíli byl nejlepším hráčem Roman Mareš, který zachránil co se dalo. Někdy měl i velké štěstí, ale to k dobrému gólmanovi patří. Pádnou odpovědí na snahu domácích byl dlouhý výkop právě našeho brankáře a důraz Filipa Hansla, který se nenechal odtlačit od míče a s přehledem sobě vlastním uklidil míč do branky. Takže v 85 minutě uzavře účet na 4:2 a mohli jsme slavit. A bylo co. V tak provizorní sestavě s tolika změnami, s tak špatnou tréninkovou docházkou, ale s velkou vůli po vítězství a uřvaným trenérem se i to dá zvládnout.