SK Slaný – FC Mělník  1 : 1 ( 1 : 0 )

Sestava – Mareš(7) – Steinbrecher(7), Krampera(6)(65´Jelínek(4)), Eichler(6),  Adamus(5) - Plevák(5)( 70´Knotek(4)), Hansl(5), Beneš(4), Štěpánovský(5) – Zábranský(5), Pustai(4)(60´Nykl(4))

Hodnocení: (od nejlepší 10 po nejhorší 1)

Branky: 32´ Zábranský

Do třetího utkání jsme vstupovali ve velké křeči. Chyběl zraněný Kejmar a Kratochvíl, opory mužstva, k utkání se nedostavil simulant Holý a citelně chyběl bojovník Flégl, který je na „fotbalové“ stáži v Anglii. Po velké výměně názorů na tréninkovou morálku, přístup a celkový neutěšený stav u dorostu, dostali hráči nůž na krk. Mohl to být poslední zápas pod mým vedením. Nemám už sílu přemlouvat a prosit hráče, aby hráli za Slaný. Někteří hráči, kteří netrénují a pouze se v neděli přijdou podívat na utkání, usedli tentokráte na lavičku.

Za těchto podmínek jsme tvořili zbrusu novou sestavu, kde páteř týmu tvoří mládí se zkušeností. . Bylo tam opět dost změn. K mému překvapení, hráči přistoupili k utkání velice zodpovědně. Plnili si, až na nějaké výjimky, taktické pokyny, které do nich hustíme každý zápas a trénink. Bojovnost jim nechyběla. Kombinačně jsme soupeře přehrávali. Drobné chyby v naší rozehrávce soupeř přes veškerou snahu neprotlačili ke kýžené brance i díky dobře chytajícím Marešem. Naopak jsme se častěji dostávali k ohrožení branky, střela Adamuse volala po gólu. Střed hřiště jsme konečně opanovali a jenom překvapivější a rychlejší rozehrávka nás přibržďovala. Nakonec trpělivost přinesla ovoce. Po narážečkách z naší poloviny jsme pátý dotek míče dopravili Davidem Zábranským ve 32 minutě do branky -1:0. Krásnou přihrávku do vápna  načasoval Eichler, které konečně zahrál pořádně. Je vidět, že když hráči v sobotu nechlastají a soustředí se na nedělní utkání, tak se výkony dostaví. Soupeře jsme od této chvíle k ničemu nepustili. Velice dobrý zápas zahrál Jakub Steinbrecher, který je zápas od zápasu lepší a lepší. Je třeba za tím vidět 100% tréninkovou docházku a plnění si taktických úkolů. Jen tak dále.

Do druhé půle jsme nedělali žádnou změnu, protože hra odpovídala naším představám. Kombinační hrou a nasazením jsme soupeře k ničemu nepustili. Vlastně jsme ho k brance nepustili vůbec, kromě hrubé chyby Beneše, který namazal soupeře k dlouhému nákopu a naše bezchybná obrana se dostala do úzkých, kdy jeden jediný brejk soupeř potrestal a vyrovnal na 1:1. Trochu se nám podlomila kolena. Do konce zbývalo dost minut, ale vyložené šance Nykla, Hansla a především Zábranského nás musí hodně mrzet. Proto výsledek je takový jaký je, přestože jsme měli 70% držení míče. Obrana až na tem malý kiks si zaslouží obdiv, malý Marek Štěpanosvský se vrhal po hlavě pod nohy protihráčům. Takové nasazení je základem hry. Když se k tomu připojí ostatní, bude se dát na to dívat a o to celý fotbal je.