D. Beřkovice - SK Slaný  3 : 1 ( 1 : 1 )

Sestava – Mareš(4) – Richtr(3), Knotek(5), Steibrecher(1) -  Štěpanovský(3), Beneš(4), Nykl(3), Hansl(4), Krampera(5) - Eichler(4), Pustai(3)(65´ Plevák(3))

Hodnocení: (od nejlepší 10 po nejhorší 1)

Branky: 37´ Hansl

Třetí jarní utkání hrané v Dolních Beřkovicích, v malé vesničce u Mělníka, kde mají vřelý vztah ke sportu. Pomineme-li zázemí se dvěmi kurty na nohejbal, třemi antukovými kurty na tenis a krásným hřištěm s velkými prostory k tréninku kolem nich, překvapil nás počet hráčů, kteří se sešli k tomuto utkání. Bylo jich celkem 18!!! To je pro mne nepředstavitelné číslo. My z „velkého města“ Slaného jsme dorazili s 12 hráči, z kterých dva měli nedoléčené zranění a třetí měl virózu. Doma jsme nechali zraněné do konce sezóny Zábranského, Kratochvíla  Slaninu, k těmto třem se dlouhodobě připojil s natrženým přitahovačem Flégl a na soustředění do Španělska se školou odjel Kejmar. Tragický stav slánského dorostu. A není nám pomoci. Vždyť ti co nastupují, mají 100% jistotu základu a tudíž se vůbec nemusí snažit. A morál je v pr

Utkání dvou úplně odlišných poločasů s jediným vítězem, kterým byl náš levý obránce Jakub Steinbrecher. Byl u všech tří branek v naší síti. Do utkání jsme nastupovali s nechutí a nelibostí, nikomu se nechtělo hrát proti přesile. Už před utkáním jsme prohrávali 2:0. Soupeř na nás vlétl jako uragán, oba útočníci domácích si z nás udělali kuželky a jenom jejich nemohoucnost se trefit do branky nezměnila skóre. Od dvacáté minuty jsme převzali iniciativu my a začali jsme kombinační hrou přehrávat soupeře ve všech řadách. Hlavní zásluhu na tom měl Filip Hansl, který si pohrával se soupeřem jako kočka s myší, mnohdy od něj lítali jako hadroví panáci. Dobře mu sekundoval Beneš s Kramperou a Eichler, který svým pohybem vytvářel pres na obránce soupeře. Tlak se stupňoval, Hansl trefil břevno, od kterého se míč podle svědků dostal za čáru, ale rozhodčí nechal pokračovat dál. Pádnou odpovědí byla další rána z 25 metrů, kdy ve 37 minutě napřáhl opět Filip Hansl a vymetl pavučinu v brance domácích – 0:1. Měli jsme dále míč pod kontrolou do chvíle, než se k míči dostal Steinbrecher, který tak dlouho otálel s odkopem až o něj přišel a nezbylo mu než útočníka domácích faulovat před vápnem. Běžela 45 minuta. Špatně postavená zeď se špatně postaveným brankářem a pěkná střela k tyči znamenala vyrovnání na 1:1 a hvizd rozhodčího, který ukončil první poločas. Branka nám vzala všechno čeho jsme dosáhli. A opět jsme byli tam, kde na začátku.

Druhý poločas začal tam, kde první skončil. Všichni se báli hrát, tolik nepřesností kolik jsme vytvořili za poločas nevytvoříme do konce sezóny. Nykl s Hansl nenašli společnou řeč, oba si začali překážet, rozehrávka od krajních obránců byla tragická, Pustai dostal žlutou kartu a vypadalo to na červenou, v útoku jsme nic nevymysleli. Hra byla neurovnaná od obou celků, míč poskakoval kolem půlící čáry, až se dostala díky Eichlerovi do vápna soupeře a krásnou přihrávkou našel Nykla, který přestřelil prázdnou branku domácích. To byl zlomový okamžik, protože o chvíli později opět chyboval Steinbrecher a nezbylo mu nic jiného, než soupeře před vápnem faulovat. A opět jsme dostali branku, ale nyní vítěznou – 2:1. To byl náš konec, protože nám domácí zranili zraněného Štěpanovského a 20 minut jsme hráli o 10 hráčích. To už z hřiště odcházel naštvaný Nykl. Hráli jsme v 9 lidech. Jenom benevolence rozhodčího neposlala Nykla za červenou (žlutou už jednu měl) pod sprchy. V této chvíli soupeř zvyšoval na 3:1. Ostuda!!! Už nikdy více. To raději budu věnovat sobotní dopoledne procházce v parku.