16.6.2012

SK Slaný – Sokol Vraný  2 : 3  ( 2 : 2 )

Sestava domácích: KolumbičKroc, Majtaník, Kostovčík, Kuba – Cimrman, Hrubík ( 60.Čablík), Volf, Zíma  – Hořejší, Hadrika.

Branky: 5.Zíma, 30.Hadrika – 36.Matoušek, 43.Maliňák a 89.Galbavý.

Hned ve 2.min.zápasu měl velkou šanci Galbavý, který šel sám na Kolumbiče, ale míč se po jeho střele pouze otřel o vzdálenější tyč slánské brány. V 5.min. pak první šance domácích hned skončila gólem. Od Hadriky se míč dostal k Zímovi, jehož první střelu Jochman vyrazil, ale na druhou už byl krátký. V 7.min. Kolumbič  vyrazil střelu Kubíka a vzápětí také zlikvidoval dorážku Abrháma. Ve 12.min. nastřelil Urban z tk břevno. Ve 24.min. byl na konci akce hostujícího mužstva opět Urban a tentokrát pálil těsně vedle. O dvě minuty později Urban centroval z levé strany a Galbavého střela „koníčkem“ přeskočila bránu domácích. Zatímco hosté své velké šance neproměňovali, na druhé straně utekl Hadrika a po samostatné akci a střele na bližší tyč zvýšil na 2:0 pro domácí. V 26.min. pak přišla chyba Zímy v rozehrávce, když jeho dlouhou přihrávku přes střed pole na Hrubíka náš hráč nedostihl, k míči se dostal Matoušek a po narážečce s Galbavým snížil na 2:1. Rovněž další chybu naší obrany pak hosté dokázali využít a o vyrovnání stavu na 2:2 se postaral střelou zblízka Maliňák. To se psala 43.minuta zápasu. V nastavení první půle ještě Kolumbič vykopl jinak gólovou střelu Urbana. Po změně stran nejdříve Hrubík vyzkoušel pozornost Jochmana a pak v 52.min. na druhé straně hřiště Abrhám  utěšenou bombou nastřeli tyč slánské branky. Po hodině hry  si hosté vytvořili mírnou územní převahu a slánští hrozili spíše brejky svých útočníků. V 76.min. po jednom z četných rohů a zásahu Kolumbiče se míč dostal k Matouškovi, jenže ten ve snaze protrhnout slánskou síť z metru branku přestřelil. Minutu nato pak Čablíkův střelecký pokus Jochman vyrazil. Konec zápasu se nesl ve znamení šancí hostujícího celku. V 81.min. Kolumbič vyrazil tk Galbavého. V 87.min. další pokus Galbavého skončil na tyči. V téže minutě opět skvěle zasahoval Kolumbič po nepřehledné situaci v pokutovém území a následně míč odkopl Čablík. V 89.min. to Galbavý zkouší na Kolumbiče znovu a jeho nepříliš povedená střela k tyči skončila v síti! Prohráváme 3:2 a hostům se povedl dokonalý obrat skóre. Zápas po nastavení dvou minut končí.

Utkání se hrálo od 14 hodin za velkého vedra. Domácí mužstvo neudrželo slibné dvoubrankové vedení a hosté se s početným vranským publikem po zápase radovali, jakoby vyhráli Ligu mistrů.  Naproti tomu v naší kabině panovalo zklamání a smutek, že se nám znovu nepodařilo našeho rivala porazit. Jenže dnes vyrovnání skóre přišlo  po hrubých chybách v obraně a ty dokázal zkušený soupeř využít. Krom toho ještě čtyřikrát zazvonil míč o konstrukci slánské brány.  Vítězný a poměrně šťastný gól Galbavého pak byl vyústěním značného tlaku hostujícího celku v závěru zápasu.