24.3.2012

Sokol Nová Ves p. Pleší – SK Slaný  6 : 0  ( 2 : 0 )

Sestava SK : SáblKroc, Kostovčík (25.Hořejší), Majtaník, Klusáček (78.Procházka) – Mrština, Kuba, Tauš (46.Cimrman), Volf – Hadrika, Čablík.

Branky: 19.Kokštejn Jakub, 24.a 80.Šindelář, 55.Rom, 67.Venta a 87.vlastní.

V 11.min. přišla první šance domácích, když po rohu hlavičkoval Jakub Kokštejn těsně vedle. Ve 14.min. tentýž hráč prošel po pravé straně a nahrál do slibné pozice Šindelářovi, který však střílel nad bránu. V 18.min. kryl Sábl velmi nebezpečnou ránu Krupy. V 19.min. však byl na střelu Jakuba Kokštejna krátký a prohráváme 1:0. Ve24.min domácí předvedli rychlou akci opět po pravé straně a přihrávku před bránu zužitkoval Šindelář a zvýšil pohodlně na 2:0. V tu chvíli již Kostovčík s nataženým svalem stál u pomezní lajny a čekal na vystřídání Hořejším. K tomu došlo vzápětí. Teprve dvě obdržené branky probudily naše hráče ke zvýšené aktivitě na hřišti a jejich hra se poněkud zvedla. Výsledkem byla první naše šance z 31.min., když Hořejší doběhl míč u pravé pomezní lajny, zbavil se obránce a předložil jej Volfovi, ten však z voleje mířil do nebes a byla mu nízká i síť za brankou domácích. V 35.min. zkoušel Rom přehodit Sábla, ale míč šel těsně nad naší bránu. V další minutě jsme ztratili míč při rozehrávce a Krupa nastřelil tyč. V rychlém sledu pak přišly další šance domácích. Nejprve zlikvidoval Sábl střelu Jana Kokštejna, poté náš gólman poněkud zaváhal při vysokém centru, ale zaskočil za něj vrátivší se Mrština. Pak Jakub Kokštejn svou dělovku poslal do břevna a ještě před odchodem do kabin Sábl zlikvidoval další střelecký pokus z levé strany a míč jen taktak vyškrábl na roh. Do druhé půle nemohl již nastoupit Tauš a přišlo tak naše druhé vynucené střídání. Ve 47.min. pěkná akce našeho mužstva tažená Mrštinou, jeho přihrávka doleva na Volfa a pěkný centr nezasáhl Hadrika, pustil míč za sebe, ale Kuba pálil těsně vedle. V 53.min. postupoval poměrně dlouho nikým neatakován na Sábla Rom, jenže pak střílel přesně do rukou našeho brankáře. V 55.min. po pravé straně utekl Doležal, přesně přihrál nabíhajícímu Romovi a Sábl byl bez šance. 3:0. V 60.min. namazal jeden z domácích obránců Hořejšímu. Ten ale svou bombou „nahoru“ dal vyniknout domácímu Holanovi, který si připsal první zákrok v zápase. V 62.min. se vyznamenal podruhé, to vystihl střelu Kuby na bližší tyč a srazil míč na roh. To už ale bylo z naší strany vše a pak následovala řada šancí domácího mužstva, z nichž ta ze 67.min. byla gólová. Po rohovém kopu se trefil hlavou Venta a zvýšil na 4:0. V 74.min. uvolnil elegantní patičkou svého spoluhráče Jakub Kokštejn, ale střelu zblízka Sábl vyrazil. V 77.min. opět Sábl likviduje střelu z bezprostřední blízkosti. V 80.min. však kapituloval popáté po střele Šindeláře. Další střelu téhož hráče o tři minuty později náš brankář se štěstím vyrazil a v 87.min. po rohu Staroby skončil míč v naší síti pošesté, tentokrát od zad bránícího Kroce. Hned po rozehrávce se rozhodčí Machýček nad naším týmem slitoval a zápas raději ukončil bez nastavení o nějakou minutku dříve.

Utkání s prvním týmem v tabulce se nám příliš nevyvedlo. Naši bídnou hru naštěstí viděla na vlastní oči jenom hrstka přihlížejících. Domácí hráči předčili naše borce hlavně v rychlosti a přímočarosti v útočení na bránu, díky čemuž si vytvářeli jednu šanci za druhou. Šest branek, tyč, břevno a další promarněné velké příležitosti hovoří za vše. Připočteme-li ke kvalitě soupeře ještě opravdu nuzné podmínky v kabinách a sprchách (dvě sprchy a jediné funkční umývadlo společné pro obě mužstva), pak jsme opravdu rádi, že Nová Ves směřuje do vyšší soutěže.