10.6.2012

Tuchlovice – SK Slaný  1 : 2  ( 0 : 1 )

Sestava vítězného mužstva: KolumbičKroc, Majtaník, Kostovčík, Kuba – Landvojtovič Vít (88. Čablík), Volf, Hrubík (58. Cimrman), Zíma – Hadrika, Hořejší (90. Landvojtovič Jan).

Branky: 39.Hořejší, 65.Hadrika – 64.Mrština.

Jako první si z gólmanů na míč sáhnul Kolumbič, to bylo ve 2.min., když kryl pokus Peroutky. Ve 4.min. pak Pečonka bez problémů kryl pokus Hadriky. Ve 14.min. domácí získali míč po špatné rozehrávce Hrubíka, ale Portužák pálil pár centimetrů vedle pravé Kolumbičovy tyče. V 25.min. pálil zprava opět Portužák, ale Kolumbič byl připraven a jeho ránu vyrazil. V 29.min. to zkoušel ze střední  vzdálenosti kapitán domácích – slánský Mrština, ale neměl dobře srovnána mířidla. V 39.min získal míč Volf, poslal jej napravo na Landvojtoviče, který přesně po zemi přihrál před bránu na nabíhajícího Hořejšího. Náš útočník pak zblízka překonal Pečonku a Slaný vede 1:0. Po změně stran si domácí mužstvo vynutilo poměrně značný tlak a před Kolumbičem bylo několikrát horko. Ve 47.min. nejprve Kedroňovi o centimetry utekl centr Mrštiny, obranný zákrok si tady připsal Kroc. Po rohovém kopu pak Mrština vysoko přestřelil. V 59.min. kopal tk Fitko až od pomezní lajny, chtěl překvapit střelou na bližší tyč, ale Kolumbič se nachytat nenechal a po pohotovém zákroku končil v boční síti on sám, nikoliv však míč. V 64.min. další tk domácích. K míči se postavil Mrština a jeho projektil prosvištěl kolem překvapeného Kolumbiče a skončil v síti. Je vyrovnáno 1:1. Pouhou minutu nato přišla rychlá akce hostí, když míč od Zímy přes Volfa přišel k Hadrikovi, který se rázem ocitl za obranou. Před vyběhnuvším Pečonkou si poradil náš útočník zkušeně a gólmana parádně přehodil. Vedeme 2:1. V 72.min. Kolumbič předvedl dva rychle po sobě jdoucí perfektní zákroky a vyrazil rovněž bombu Jalaghonii v 74.min. Když pak v 82.min. vytěsnil střelu Kedroně, směřující přesně k jeho levé tyči, pak trojnásobně odčinil své zaváhání při trestňáku Mrštiny ze 64.minuty zápasu. V84.min. pak Jalaghonia ostrý centr stačil usměrnit pouze do tyče a v 90.min. na druhé straně Hořejšího pokus po Pečonkově zásahu skončil rovněž na tyči.

V naší sestavě dnes chyběl Tauš, který si v týdnu přivodil svalové zranění a rovněž Kemr (práce). Do zápasu nastoupil v základní sestavě mladší Landvojtovič z béčka a trenér mohl být s jeho výkonem spokojen. Své si odehrál také další béčkař Hrubík, který hrál ve středu záložní řady s Volfem. Domácí sice měli hlavně v druhé půli velký tlak, ale ze hry se jim další gól vstřelit nepodařilo, a tak po trefách našich útočníků vezeme z Tuchlovic tři body a na trenérovi slánských bylo vidět, že výhra na hřišti našeho dnešního soupeře ho těší dvojnásobně.