7.4.2012

Spartak Příbram – SK Slaný  3 : 1  ( 1 : 1 )

Sestava SK: KolumbičLandvojtovič (80.Klusáček), Kemr (73.Cimrman), Šaroch, Kuba – Volf, Majtaník, Tauš, Kozák – Hořejší, Čablík.

Branky: 10.Hořejší – 34.Trefný, 47.Dražan, 51.Jindřich.

V 10.min. tradičně dalekonosný výkop našeho gólmana perfektně a pohotově zpracoval Landvojtovič, posunul okamžitě míč na Čablíka a ten jej prostrčil mezi obránci na Hořejšího. Náš útočník se rázem dostal za obranu a před Krejčím nezaváhal a elegantně jej přehodil. Vedeme 1:0. Obdržená branka s domácími hráči nikterak neotřásla a neustále se hnali do útoku. Hned ve 13.min. naší obraně pěkně zavařili, překonali Kolumbiče, ale na brankové čáře jej zastoupil Šaroch a nakonec míč přece jen skončil v rukách našeho gólmana. V 21.min. domácí obránce při odkopu nastřelil nohy atakujícího Volfa a Krejčí v brance domácího mužstva musel zasahovat. Další obléhání naší branky ukončil nepřesnou střelou Houdek, běžela 23.min. zápasu. Ve 34.min. přišlo vyrovnání. Po autovém vhazování a patičce domácího hráče se k míči dostal Trefný a střelou po zemi na vzdálenější tyč nedal Kolumbičovi žádnou šanci na úspěšný zákrok. V 35.min. Pravda poslal dlouhý centr z levé strany na Kolumbiče a málem ho překvapil. Náš brankář až na poslední chvíli míč dokázal vyrazit. V37.min. vyrobil Suchý hrubici a pomalou malou domů vybídl Čablíka ke skórování, ten to ale odmítl a Krejčí míč dokázal srazit na roh. Minutu před koncem poločasu jsme měli kliku, když rychlý Dražan centroval z levé strany míč před Kolumbiče a před odkrytou bránou na zadní tyči ve skluzu byl Jindřich na míč krátký. Druhý poločas jsme zahájili katastrofálně a vyrobili jsme v rychlém sledu dvě fatální chyby v obraně. V 47.min. to bylo zaváhání našeho gólmana, když na dlouhý míč si sledován Šarochem naběhl Dražan a dokázal našeho brankáře přehodit. V 51.min. pak u lajny na pravé straně hasil únik domácích skluzem Kemr a dokázal dostat míč do autu. Jenže po rychlém vhození autu se nestačili naši obránci zorientovat a Jindřich pohotově prostřelil Kolumbiče potřetí. V 55.min. pak další šanci domácí nezužitkovali, to centroval opět velmi dobře hrající Dražan, ale Houdek branku netrefil. V 59.min. Kolumbič Dražana vychytal díky notné dávce štěstí a o dvě minuty později musel zasahovat znovu, tentokrát ještě před svým pokutovým územím, kdy stačil míč uklidit do zámezí. V 85.min. naši akci dvojice Volf-Tauš středem hřiště zakončil nakonec prvně jmenovaný, ale jeho střelu Krejčí zlikvidoval. V 89.min. Dražanovu bombu Kolumbič vyrazil a dorážka Dostálka šla vysoko nad. V nastaveném čase se ještě v šanci ocitl Cimrman, ale Krejčí byl i tentokrát včas na správném místě a míč skryl ve svých rukavicích.

Čtvrtá porážka v řadě nás tentokrát  nemrzí tolik, jako ta z minulého týdne. Dnes naši hráči dle našeho pohledu „makali“ a domácí nás porazili o dva góly protože prostě byli lepším týmem. Pro nás je důležitý nyní fakt, že máme za sebou tu avizovanou pětici nejlepších celků po podzimní části. Podařilo se nám získat v pěti zápasech jediný bod a musíme doufat a věřit, že v nadcházejících soubojích s „papírově slabšími“ soupeři získáme body další. Navíc do sestavy snad už naskočí chybějící Kostovčík a Zíma.