10.9.2011

SK Slaný – Spartak Příbram  1 : 2  ( 0 : 1 )

Sestava domácích:  Cílek – Zíma, Kostovčík, Čablík, Landvojtovič – Tauš, Kroc  (87. Švásta), Majtaník, Kozák (56.Cimrman) – Hadrika, Mrština.

Zápas začal naší šancí. Objevil se v ní Mrština, kterému přihrál před brankáře Příbrami Kozák. V tu chvíli se psala teprve 2.min. zápasu a hostující Krejčí si připsal proti Mrštinově střele úspěšný zákrok. V 5.min. hosté zahrávají rohový kop. Míč se po skrumáži před Cílkem dostal k noze Houdka, který jej dopravil zblízka do sítě a poslal tak příbramské do vedení. Opět nám nevyšel úvod zápasu a následující minuty patřily hostujícímu celku. V 10.min. to byl opět rohový kop, zakončení jen těsně minulo pravou tyč Cílkovy brány. Ve 14.min Majtaník skluzem zhatil na poslední chvíli slibný únik Matějky. Slánští se objevili před Krejčím až v 19.min. Příbramský brankář včasným vyběhnutím a pádem pod nohy nabíhajícího Landvojtoviče zmařil naši šanci na vyrovnání. V 26.min. utekl Matějka ač faulován,  Čablíkovi, ale naštěstí míč poslal jen do boční sítě. Náš stoper poté dostal za svůj zákrok žlutou kartu. Pak si již ani jedno mužstvo nevypracovalo šanci ke skórování a tak poločas vyhráli hosté 1:0. Do druhého dějství nastoupila obě mužstva v nezměněných sestavách. V 47.min. se v šanci ocitl Voříšek, naštěstí pro domácí prováhal vhodný okamžik ke střelbě a tak dal možnost zasáhnout našim obráncům. V49.min. prodloužil hlavou Mrština centrovaný míč z pravé strany na zadní tyč. Tam byl Hadrika, jenže k hlavičce ho příbramský stoper nepustil. V 53.min. se Hadrika po pěkném uvolnění do zakončení dostal, jenže bránu Krejčího vysoko přestřelil. V 59.min. hosté zahrávali z pravé strany tk. Dlouhý míč přistál na hlavě Houdka a ten pohodlně zblízka  přehodil Cílka. Zvýšil tak na 2:0 pro příbramský celek. Naše standardka ze 70.min. k ohrožení  Krejčího brány nevedla, neboť Zíma po přihrávce Mrštiny pálil z voleje vysoko nad. V 73.min. jsme bez úhony přežili zkrat v naší obraně, když hostujícímu Voříškovi na poslední chvíli jeho střelu zblokoval Čablík. V 83.min. po přihrávce Hadriky mohl snížit Majtaník, jenže Krejčí jeho střelu zblízka reflexivně vykopl. V téže minutě na druhé straně pálil na Cílka Matějka, jenže bránu těsně přestřelil. V 89.min. po samostatné akci snížil povedenou střelou Hadrika na 1:2. Rozhodčí nastavoval jednu minutu, a to byl příliš krátký čas na to, aby se nám podařilo zvrátit stav zápasu.

Utrpěli jsme čtvrtou porážku v řadě. Příbramští hráči si vezou ze Slaného tři body a dnešní zápas měl naprosto stejný průběh, jako ten ze srpna minulého roku. Někteří hráči dnes podali výkon, který je pod hranicí jejich fotbalových možností a trenérovi tak přidělali další vrásky. Příští neděli  jedeme do Hradištka, čeká nás další těžký zápas a zároveň zápasový souběh s „B“ mužstvem.