24.9.2011

SK Slaný – SK Petrovice   1 :  1   ( 1 : 0 )

Sestava domácích : Kudrna – Landvojtovič  (80. Hykeš), Majtaník, Kostovčík, Kozák – Tauš, Mrština, Kroc, Cimrman – Hadrika, Čablík.

Hosté nastoupili na náš tým pěkně z ostra. Na časomíře ještě svítily dvě nuly a už jsme viděli rychlou kombinaci a ohrožení Kudrny v brance domácích. Ve 2.min. si Kudrna již připsal první zákrok a ve 3.min. hosté vybojovali rohový kop, po jehož rozehrání šla střela nad. V 7.min. měl na druhé straně štěstí Hejl, jehož branku těsně minula Hadrikova hlavička po centru Čablíka. To už hra byla vyrovnaná a v 15.min. musel Kudrna pohotově zasahovat po obranném zákroku Čablíka, který poslal míč na vlastní branku. Ve 23.min. vyslal vpřed Tauš Čablíka, ten si pěkně přehodil stopera, jenže dostal se z výhodné střelecké pozice a z úhlu pak nastřelil pouze boční síť petrovické brány. V 28.min. však stoper Šmejkal chyboval při rozehrávce, Hadrika jej obral o míč a zleva šel do vápna hostí. Technickou střelou po zemi na vzdálenější tyč pak poslal slánské do vedení.  Kudrna pak musel zasahovat po střele Turka a také dalekonosná bomba Studeného z 38.min. skončila v jeho rukách. Ve 44.min. to na našeho gólmana zkoušel Štemberk, když se pěkně položil do centru před bránu a z voleje pálil naštěstí pro domácí vedle. V poslední minutě prvního poločasu ještě Landvojtovič ve spolupráci se svým brankářem zhatili šanci Kašpara. Do druhého poločasu nastoupila obě mužstva beze změn v sestavách. Hosté však byli výrazně aktivnější a hrálo se většinou na půlce domácích. V 47.min. zasáhl Kudrna před dotírajícím Kašparem. V 54.min si před Kudrnu naběhl Turek, ale hlavičkoval nepřesně. Rovněž střela Bílka po zemi těsně minula tyč Kudrnovy brány.  V 58.min. to byl Kicl, který se užuž chystal vystřelit, tam však předvedl úspěšný obranný zákrok Kozák. Střelu Štemberka v 66.min. vyrazil náš brankář na roh. V 69.min. bylo vyrovnáno, nutno podotknout, že o gól jsme si koledovali od úvodu druhé půle. Na 1:1 dal branku Brosch, když se svým pohybem na pravém křídle zbavil hned třech našich hráčů a pak jeho zřejmě centrovaný míč skončil k radosti hostí ve vzdálenější  šibenici Kudrnovy brány.  Po vyrovnávací brance již vážnější šance nepřišly ani na jedné straně, pomineme-li  Taušův nepovedený pokus z dálky po chybě hostujícího brankáře. V 86.min. byl pak po druhé žluté vyloučen zcela zbytečně Kroc.

Naše černá série bez vítězství pokračuje. Ze čtyř domácích zápasů jsme vyhráli pouze jediný. Dopolední výsledky nás odsunuly na poslední místo v tabulce a tento fakt našim hráčům na klidu před zápasem jistě nepřidal.  Petrovice předvedly ve Slaném  výkon, za který si bod odvážejí zaslouženě. Letošní sezóna bude pro  náš tým zcela určitě bojem o záchranu v I.A třídě a některým hráčům jakoby svazovalo nohy zjištění, že herně nestačíme ani na bodově slabší mužstva v soutěži. Příští týden máme šanci na reparát v dalším domácím zápase s nováčkem ze Hřebče.