1.10.2011

SK Slaný – SK Hřebeč  4 : 1  (3 : 0 )

Sestava domácích: Cílek – Kuba, Majtaník, Kostovčík, Zíma – Cimrman ( 85.Klusáček), Tauš (60.Landvojtovič), Mrština, Kozák – Hadrika, Čablík ( 71.Hykeš).

Dnes jsme se konečně dočkali úspěšného vstupu do zápasu na domácím hřišti. Ve 2.min. Kozák zahrává trestný kop z pravé strany, před brankářem se k míči dostal Čablík a usměrnil jej do sítě. Vedeme 1:0.  Hosté se před Cílkem objevili v 5.min., ale Kottova střela neměla razanci a navíc jí chyběla přesnost. V 7.min. si Kozák pěkně zpracoval Cimrmanův oblouček a z úhlu pálil do boční sítě soupeřovy branky. První  Cílkův zákrok přišel v 9.min., když zasahoval před dotírajícím útočníkem Hřebče. V 11.min. Cimrman krásně našel Čablíka, ten však odmítl zvýšení skóre a nepřekonal Zajíčka ani nadvakrát. Ve 14.min. jdeme do vedení 2:0, to rozehrál  Mrština tk od lajny z levé strany tak šikovně, že balón skončil po odrazu od země až v síti za překvapeným Zajíčkem. V 31.min. předvedl dlouhé sólo Hadrika, ale jeho únik zakončený střelou skončil tentokrát na brankáři našeho soupeře. V 37.min. hlavičkoval po centru nad Cílkovu bránu Kott. Ve 40.min. tleskali diváci Mrštinovi za jeho střelecký pokus z tk, který jen velmi těsně minul šibenici. Vzápětí však předvedl Hadrika parádní akci a hlavně přesnou finální přihrávku na nabíhajícího Kozáka, který z voleje trhal síť za Zajíčkem. Poločas vyhráváme 3:0. Po změně stran si naši zadáci vybrali slabší chvilku, když v 50.min. nechali při rohu hostí volného Čápa na přední tyči. Ten ač stál zády k bráně dokázal usměrnit po zemi míč do Cílkovy branky. Snížení stavu na 3:1 hned po poločasové pauze však naše hráče naštěstí z míry nevyvedlo a i nadále se tlačili dopředu. V 53.min. to zkoušel z 18 metrů Čablík, ale byl nepřesný. Žádné šance jsme pak dlouhé minuty ani na jedné straně nezaznamenali, až přišla 80.minuta. Po rohu Mrštiny rozehraném nakrátko na Cimrmana vystřelil posledně jmenovaný z první a Zajíček míč letící přímo na něj na poslední chvíli srazil na další roh. Po jeho rozehrání se na zadní tyči k míči dostal střídající Landvojtovič a zblízka míč dopravil do sítě počtvrté. Tečku za zápasem pak v nastavení udělal Kozák, jehož bomba šla těsně vedle.

Dnes jsme viděli zaslouženou výhru slánského mužstva. Hráči Hřebče Cílka příliš neprověřili a nám se podařilo přeskočit je v tabulce. Ze zisku třech bodů máme samozřejmě radost, ale boj o únik z chvostu tabulky pokračuje. Příští týden jedeme do Dobříše a tam se musíme pokusit smazat nějaké mínusové body v tabulce pravdy, poněvadž v tomto ukazateli patříme stále k nejhorším celkům ve skupině.