14.4.2012

SK Slaný – Slovan Hradištko  3 : 1  ( 1 : 0 )

Sestava domácích: Kolumbič – Landvojtovič, Majtaník, Kostovčík (36.Hadrika), Kuba – Volf, Tauš, Kozák, Zíma (73.Cimrman) – Hořejší (52.Kroc), Čablík.

Branky: 36.Tauš, 76. a 84.Cimrman – 89.Kuneš.

Až ve 13.min. zápasu přišla situace, která stojí za okomentování. Byli to hosté, kteří nejprve po prudkém stříleném centru z prostoru naší střídačky získali lacino po zákroku Kolumbiče rohový kop. Po jeho rozehrání se k míči dostal na zadní tyči Jarůšek, ale svou velkou šanci před odkrytou brankou totálně zazdil a míč poslal úplně mimo bránu. Ve 20.min. fauloval Zíma a tk z 21 metrů poslal Lištván nad bránu. Na druhé straně po naší nenápadné akci hlavičkoval Čablík a hostující brankář Michal měl až nečekané problémy, nakonec však míč  zkrotil. V 36.min. aktivně hrající Zíma dobře viděl nabíhajícího Tauše, poslal mu míč ideálně do ulice, ten si poradil s vyběhnuvším Michalem a poslal domácí do vedení. V téže minutě musel ze hřiště odejít stoper Kostovčík, neboť si opět obnovil svalové zranění. Ve 42. min. diváky pobavila těsně před svou brankou dvojice KolumbičČablík, když dokázali míč nejprve dopravit na tyč vlastní brány a pak jej teprve s určitými potížemi dokázal náš gólman přikrýt. V následující minutě hosté ještě nebezpečně atakovali naší bránu, ale po střele zleva se míč otřel jen o boční síť. Druhý poločas jsme tradičně nezahájili příliš šťastně, tentokrát jsme sice neinkasovali branku, ale druhou žlutou a následně červenou kartu fasoval v 50.min. Landvojtovič. Zřejmě to byla nejhloupější červená v jeho fotbalové kariéře, neboť situaci, kterou rozhodčí posoudil jako zdržování hry, lze jen těžko popsat a první žlutou dostal v prvním poločase za řečnění. Hosté tak šli do čtyřicetiminutové přesilovky, ale největší šance přišla na naší straně. V 70.min. se ofsajdové pasti vyhnul Volf a zcela sám postupoval na Michala. Nikým neatakován však nastřelil pouze vyběhnuvšího brankáře. V 76. min. pak Kuba přihrál Cimrmanovi, ten si v rohu pokutového území připravil míč a vyslal na soupeřovu bránu nechytatelný projektil a zvýšil tak parádně na 2:0. V tu dobu byl na hřišti sotva tři minutky, neboť musel nahradit vyčerpaného Zímu, který nastoupil po zranění a odvedl výborný výkon. V 79. min. málem nachytal Michala střelou z trestňáku z velkého úhlu Kozák. V 82. min. si Hadrika pohrál s obráncem, dostal se až do vápna a technickou střelou překonal brankáře, jenže míč šel na břevno. K odraženému míči se dostal Volf, ale ze slibné pozice pálil do nebes. V 84. min. hosté předvedli nešikovný odkop, vysoký míč dokázal zpracovat pohotově Volf a poslal jej před bránu Cimrmanovi, který zblízka dal na 3:0. V závěru zápasu hosté vystihli křížný pas, zaútočili po pravé straně a Kuneš dokázal korigovat na 3:1. To už běžela 89. minuta zápasu. V 90. min. hosté ještě dokázali před svým brankářem vykouzlit další hrubou chybu, míč se dostal před odkrytou brankou k Volfovi, jenže ten jej poslal  mimo a nevyužil tak ani svou třetí velikou šanci v zápase.

Dnes jsme nutně potřebovali vyhrát a tak jsme měli trošku obavy, jestli tato skutečnost nebude našim hráčům příliš svazovat nohy. Naštěstí se to nestalo, do sestavy se vrátil po zranění Zíma a vedl si velmi dobře, stejně jako Kroc, který je po nemoci a pravděpodobně nahradí „červeného“ Landvu. Famózně dnes do zápasu vstoupil třetí střídající – Cimrman, který za 17 minut pobytu na hřišti dokázal dát dva góly, z nichž ten první byl opravdu parádní. Doufejme, že „blbá nálada“, která se po čtyřech porážkách (s čelem tabulky) začala do mužstva vkrádat, je tatam.