23.10.2011

Sokol Hostouň – SK Slaný  2 : 1  ( 1 : 0 )

Sestava SK Slaný : Cílek – Zíma, Majtaník, Kostovčík, Kozák – Landvojtovič, Tauš, Mrština, Cimrman (85.Peška) – Čablík, Hadrika.

První šance domácích přišla již ve 4.min. Míč ale nakonec skončil těsně vedle po úspěšném zákroku Cílka. V 6.min. se do šance dostal Motlík, ale Cílek jeho střelu vyrazil. V 9.min. vybojoval Čablík roh a po jeho rozehrání střílel z první Hadrika. Kukelka v domácí bráně však stačil míč vyrazit na další roh. Ve 20.min. Marhoul narazil míč Motlíkovi, který opět vyzkoušel pozornost Cílka. Ve 24.min. centroval zprava Tauš a Hadrika trefil střelou po zemi tyč. Slibnou šanci domácího mužstva zazdil ve 32.min. Marhoul, když zblízka přestřelil. Tutovku vychytal Cílek Onu nsí Chuksovi v 38.min. když po přihrávce Motlíkově postupoval dříve jmenovaný hráč sám na Cílka. V poslední minutě prvního poločasu věnovala naše obrana dostatek času Slaninovi, který si centr z pravé strany zpracoval na prsa a pohotově prostřelil Cílka ve slánské bráně. Druhý poločas začal pro nás špatně, protože domácí šli do vedení 2:0. Stalo se tak ve 48.min., když po zbytečném rohu vyskočil nejvýše Motlík a hlavou nedal Cílkovi šanci. V 56.min. se však středem hřiště probil přes několik hráčů Mrština a stačil míč usměrnit k pravé tyči Kukelkovy brány a snížil tak stav zápasu na rozdíl jednoho gólu. Další ošemetnou situaci před naší brankou vyřešil v 57.min. Cílek. V dalším průběhu hry se na hřišti stupňovalo určité napětí, když se na naší straně začaly kupit žluté karty počínaje Zímou za faul a pak Mrština, Majtaník a Hadrika za protesty směrem k rozhodčímu. Slibný průnik Hadriky skončil jen v autu a následným kopem od brány Hostouně. V 85.min. pak Tauš skvěle v pokutovém území obehrál obránce, jenže v zakončení mu zabránil zřejmě nedovoleným způsobem další bránící hráč domácích. Rozhodčí jeho zákrok jako  nedovolený neposoudil, a tak další zbytečné protesty našich hráčů vynesly pouze červenou kartu kapitánovi mužstva Majtaníkovi.  Před koncem zápasu se ještě v náznaku šance objevil Landvojtovič a minutové nastavení již změnu skóre nepřineslo.

V zápase jsme byli vítězům rovnocenným soupeřem, při řadě našich akcí chyběla přesná finální přihrávka.  Hostouni naši hráči i přes prohru bojovali a odehráli, co se jejich výkonů týče, dobrý zápas. Více než těsná prohra  nás dnes mrzí vyloučení našeho kapitána, který jako jediný z mužstva odehrál dosud kompletní podzimní zápasy a do dalších bojů bude muset trenér hledat za něho náhradu a my budeme netrpělivě očekávat verdikt čtvrteční krajské disciplinárky. Svěšené hlavy naši borci  po prohře nemají a těší se na další sobotní domácí zápas, kdy ve Slaném přivítáme Velkou Dobrou.