8.10.2011

MFK Dobříš – SK Slaný  0 : 1  ( 0 : 1 )

Sestava Slaného : Cílek – Kuba, Majtaník, Kostovčík, Zíma – Cimrman, Tauš, Mrština, Kozák – Hadrika (87.Kroc), Čablík (61.Landvojtovič).

Domácí mužstvo zatlačilo náš tým od první minuty do defenzivy. Hned ve 2.min. jsme měli štěstí, když centr z levé strany nabíhající hráč těsně před Cílkem netrefil. Míč před brankáře domácích se našim hráčům podařilo dostat až v 8.min. a hned z toho bylo vedení 1:0. Celá akce začala u Mrštiny, který z hloubi naší poloviny poslal míč doprava na Cimrmana, ten dlouhým křížným pasem zahnal nabíhajícího Kozáka až k rohovému praporku. Kozák však stačil míč zpracovat a odcentrovat před brankáře Vančatu. Jeho centr vyrazil dobříšský gólman k nohám Hadriky a ten mu jej zblízka poslal pod břevno do sítě. Pak se dlouhé minuty hrálo spíše na naší polovině, ale vyloženou šanci domácí neměli.  V 17.min. akci domácích zakončil Liška střelou vysoko nad naši bránu.  Před Vančata se naši borci dostali podruhé v zápase až v 26.min. Cimrman se dostal s míčem po pravém křídle až k zadní lajně, dal přesnou zpětnou přihrávku na Čablíka, který z voleje pálil na bližší tyč a domácí brankář zabránil další brance opravdu skvělým a pohotovým zákrokem. V 31.min pak po levé straně vyvezl míč před pokutové území domácích Tauš, přihrál Cimrmanovi, jehož střela šla jen těsně vedle. Největší šanci Dobříše zazdil Maryška ve 33.min., když centr z levé strany poslal hlavou z výhodné pozice daleko vedle. Ve 40.min. zachraňoval před Cílkem obětavě Majtaník za cenu rohového kopu. Po jeho rozehrání hlavičkoval Talůžek, ale ani on bránu vůbec netrefil. Ve 42.min. zasahoval  Cílek při střele po zemi a s pomocí tyče odvrátil míč na další z mnoha rohů. Do druhé půle zápasu nastoupila obě mužstva beze změn v sestavě. Mužstvo Dobříše ve snaze o vyrovnání neustále útočilo a Cílek se měl co ohánět. Ve 49.min. po brejku domácích ještě zasahovat nemusel, neboť Talůžek střílel vedle. V 50.min. však kryl Maryškovu střelu, o minutu později vytěsnil nad břevno bombu Šraina, v 55.min. si poradil s pokusem  Poláčka a střelu Pileckého z 56.min. pouze kontroloval, neboť šla těsně mimo. S přibývajícím časem se u domácích hráčů začala stále více projevovat bezradnost a nemohoucnost při zakončení. Přestože naše hráče dostali pod tlak, pořád prohrávali o jeden gól. Vyvrcholením jejich zmaru byla komická situace při rozehrání jednoho z trest. kopů a totálně pokaženém signálu, když nejprve dva hráči po sobě míč přeskočili a třetí si jej o metr předkopl jakoby pro sebe a nad míčem pak jen bezradně stál, čímž poskytl našim hráčům možnost ojedinělého protiataku. Ke konci zápasu a risku domácích na tři obránce jsme se přece jen několikrát dostali až před Vančata, který byl úspěšný po střele Mrštiny. Bez pohromy jsme přežili také sérii rohů v samotném závěru a předlouhém dvouminutovém nastavení. Všechny míče centrované před bránu naši obránci ve spolupráci s brankáře stačili odvrátit a vyrovnání jsme již nepřipustili.

Naše mužstvo naposledy venku bodovalo 28. května v Novém Kníně při výhře 2:0 a protože z venku body moc nevozíme, máme z výhry velkou radost. Konečně jsme odehráli zápas, v kterém se štěstěna obrátila na naši stranu a podařilo se nám smáznout tři bodíky v naší nelichotivé bilanci v mnou neustále omílané tabulce pravdy.  Naproti tomu domácí hráči byli zklamáni, protože jejich velký tlak jim nepřinesl brankový úspěch a jejich činovnici již byli duchem na dalším zápase v Hřebči.