SK Slaný – Tatran Sedlčany  4 : 0 ( 0 : 0 )

Sestava domácího SK: Scheiner – Landvojtovič (46.Hafenrichter), Kuba, Majtaník, Hrdlička – Mrština, Urban, Tauš, Vimr – Hořejší (81.Kozák), Hadrika (61.Čablík).

Do zápasu jsme vstoupili aktivnější hrou my. Hned v úvodu jsme vytěžili z naší převahy dva rohové kopy a v 5.min.přišla první šance. V té se ocitl Hadrika, hlavou však nemířil přesně. V 8.min. Vimr přihrál Hořejšímu, míč se přes něj dostal k Hadrikovi, jehož ránu po zemi gólman vyrazil. Hadrika neuspěl ani v 15.min., když se snažil ohrozit sedlčanskou branku pohotovou střelou z otočky. V25.min. šla střela střela Hořejšího rovněž mimo tyče. Hosté se před Scheinerem objevili až v minutě 34. Jejich střelu srazili obětavým zákrokem naši obránci a lehký míč pak Scheiner bez většího úsilí chytil. Dvě minuty nato centruje Mrština z pravé strany a Hořejšího hlavičku brankář chytil. Scheiner musel zasahovat ve 42.minutě, střelu z dálky však zlikvidoval. Z prvního poločasu stojí za zaznamenání ještě pokus Hadriky o přehození vyběhnuvšího brankáře, jenže ani tentokrát branka nepadla. Po změně stran (v 49.min.) centruje zleva střídající Hafenrichter, Hořejší dobíhá v pokutovém území odražený balón a je atakován brankářem. Rozhodčí píská penaltu, kterou proměnil Tauš. Vedeme 1:0. V 51.min. po našem rohovém kopu hostující obránce hlavou nastřelil břevno vlastní branky, míč se vrátil zpět před bránu přímo k nohám Hořejšího, který zblízka zvýšil na 2:0. V 57.min. hosté předvedli pěknou kombinaci, zakončení však chyběla přesnost. V 64.min. Scheiner musel zasahovat proti bombě ze střední vzdálenosti, kterou vyrazil. V 67.min. předvedl Hrdlička pěkný průnik až k zadní lajně, jeho přihrávka před bránu však nenašla adresáta. V 71.min. Čablík při střeleckém pokusu  na promáčeném trávníku podklouzl a svou individuální akci ze 76.minuty nedotáhl do konce ani Mrština. Minutu nato se ve velmi slibné pozici ocitl Hořejší, ale také selhal. V 80.minutě jdeme do vedení 3:0. Hořejší doslova procedil skrz nohy obránce míč k Čablíkovi, který prostřelil sedlčanského brankáře. V nastaveném čase střídající Kozák nahrál Mrštinovi, ten se dostal až před brankáře a obloučkem ala Poborský uklidil míč k tyči soupeřovy brány počtvrté.

Dnešní zápas se hrál za vydatného deště na promáčeném trávníku. Trenér před zápasem naše borce upozorňoval na kvality soupeře a zdůraznil hráčům několikrát, že dnes budou muset k svému fotbalovému umění přidat bojovnost a důraz. Výhra 4:0 nám naznačuje, že si hráči trenérova slova vzali k srdci. Sedlčanský Tatran má ve svém kádru řadu kvalitních a mladých fotbalistů, kteří však dnes příliš naši defenzivu nepotrápili. Do šancí se dostávali spíše sporadicky a můžeme napsat, že jsme i v prvním poločase ovládli hru, přestože skončil bez branek. Za týden hostíme na svém hřišti mužstvo Nového Knína, a to je podle slov našeho trenéra další velmi kvalitní celek v soutěži.