SK Slaný – Sokol Nová Ves pod Pleší  5 : 1  ( 2 : 1 )

Sestava domácích : Cílek – Zíma, Majtaník, Kostovčík, Kozák – Mrština, Urban, Tauš ( 75.Vimr), Hrdlička ( 84.Dragoun) – Hořejší, Hadrika ( 70.Čablík).

Náš první střelecký pokus šel vysoko nad bránu, pálil Mrština, psala se 3.min.zápasu. Slibný Mrštinův centr z pravé strany Hrdlička minul a brankáře hostí neohrozil. V 9.min. se dostali před Cílka hosté, ale rovněž vysoko přestřelili. V 17.min. získal na půlce míč Tauš, vyslal dopředu Hořejšího, ten perfektně prodloužil na Hadriku, který před brankářem nezaváhal a po zemi jej prostřelil. Z vedení jsme se neradovali ani celou minutu, neboť hosté zahrávali tk z pravé strany, naši obránci hlavou odvrátili, jenže pouze k noze hostujícího hráče, který míč poslal obloukem za naší obranu a Petrák se ocitl osamocen před Cílkem a zblízka dopravil míč do sítě – vyrovnáno! Poté se dlouhé minuty hrálo spíše ve středu pole, ani jedno z mužstev si nedokázalo vypracovat gólovou příležitost. Až v 37.min. potáhl míč u pravé lajny Zíma, vysunul Mrštinu, ten přesným centrem našel nabíhajícího Hadriku, který střelou z voleje vsítil svůj druhý gól a poslal nás do vedení 2:1. V 38.min. zamotal u zadní lajny hlavu svému strážci Hořejší dokázal přihrát před branku, ale k nabíhajícímu Hrdličkovi míč neprošel.  K úspěšnému zakončení nevedla ani rychlá akce po levé straně, kterou předvedli Hrdlička s Kozákem, to bylo ve 44.min. Druhý poločas začal pro náš tým senzačně. Hořejší  se dostal s míčem přes obránce, prodloužil do vápna na Hrdličku, ten byl sražen a rozhodčí Brožek odpískal pokutový kop. Tauš jej bezpečně proměnil a my vedeme 3:1. Na hodinách v tu chvíli svítila 46.min. Vedení o dvě branky naše hráče uklidnilo a ti předvedli několik pěkných akcí. V 49.min. to byl únik Hořejšího, bohužel s nepřesnou finálovou. V 52.min diváci tleskali křižnému pasu Urbana na Hrdličku, jehož bombu brankář nové Vsi stačil vyrazit. V 64.min. Urban z tk nastřelil pouze dobře postavenou zeď soupeře a v 65.min. si připsal zákrok Cílek, který v pohodě zlikvidoval nepříliš prudkou střelu po zemi. V 72.min. zasahovat náš gólman ani nemusel, neboť hosté ve slibné pozici pálili daleko vedle jeho svatyně. V 73.min. diváky pobavil Hořejší, když posadil na zadek podařenou zasekávačkou obránce a pak prostřelil brankáře počtvrté. V 75.min. narazil Hořejšímu na střelu střídající Čablík. Obránci stačili míč zblokovat, jenže ten se odrazil přímo k nohám Mrštiny a ten už věděl, co s balónem udělat. Na jeho střelu nárok gólman neměl. Stav zápasu je 5:1. Ve zbývajících minutách zápasu jsme kontrolovali hru, ale další šance jsme si už nevytvořili a ani hosté se již před Cílka nedostali.

V prvním jarním domácím zápase jsme divákům předvedli několik pěkných akcí, dali svému soupeři pět branek a po dvou porážkách jsme získali důležité tři body. Nové Vsi jsme odvedli podzimní porážku z jejich hřiště (2:4) i s úroky. Dnešní zápas některé naše hráče bolel, a tak nám „milínská pauza“ nakonec přijde k dobru. Další mistrovský zápas hrajeme totiž až za 14 dní, kdy na našem hřišti hostíme první celek soutěže - SK Černolice.