SK Slaný – TJ Ligmet-Milín   7 : 1  ( 5 : 0 )

Sestava domácího celku: Sedláček – Landvojtovič  (77.Zíma), Majtaník, Hafenrichter, Hrdlička – Mrština, Tauš, Urban, Vimr (64.Kozák) – Hořejší (70.Čablík) – Hadrika.

Domácímu týmu dnes vyšel skvěle úvod zápasu. Ve 2.minutě utekl po levém křídle Hadrika, před bránu poslal po zemi přihrávku na nabíhajícího Hořejšího, který překonal brankáře Milína a poslal domácí do vedení 1:0. V 9.minutě vysunul kolmou přihrávkou Tauš Urbana, který stejně přesnou přihrávkou našel Hadriku a náš útočník nedal gólmanovi šanci a vedeme 2:0. V 15.minutě Urban přihrál Mrštinovi, ten si připravil míč ke střele, ale těsně minul, jeho střele chyběly opravdu centimetry. V 18.minutě špatně odvrátila míč obrana hostí, míč se dostal k Hořejšímu a po jeho přesné střele vedeme 3:0. V 21.minutě vybojoval míč Hadrika a od zadní lajny přihrál Hořejšímu, který zvýšil na 4:0. Hattricku tak dosáhl náš nejlepší střelec za 19 minut. Další naše šance následovaly. Ve 24.minutě poslal Vimr míč bodlem těsně vedle. V 29.minutě kryl gólman hostí pěknou střelu Hadriky. Ve 38.minutě ze slibné pozice poslal Hořejší míč mimo tyče a ve 40.minutě srazil brankář bombu Tauše na roh. O dvě minuty později gólman opět vychytal Hořejšího. V poslední minutě první půle viděli diváci pěknou akci Hořejšího s Hadrikou, kdy druhý jmenovaný naservíroval do střelecké pozice míč Urbanovi a ten tvrdou střelou k tyči zvýšil na 5:0. Úvod druhého poločasu se nesl ve znamení dalších našich neproměněných šancí. Ve 49.minutě přihrával Hořejší Hadrikovi, který napálil břevno, o dvě minuty později Tauš opět našel Hadriku, ten však placírkou poslal míč vedle. V 52.minutě se ocitl před brankářem Mrština, ale ani on míč nedokázal dostat za jeho záda. V 55.minutě nahrál před branku Hadrika a nabíhající Landvojtovič zblízka zvýšil na 6:0. V 57.minutě stoper Hafenrichter poslal kolmicí do úniku Hadriku, jehož nešťastní obránci hostujícího celku dohonili až v pokutovém území a tam ho zastavili jen za cenu faulu. Penaltu bezpečně proměnil Tauš a zvýšil na 7:0. V rozmezí 64.až 77.minuty došlo v našem celku ke trojímu střídání. V 80.minutě Mrština z trestného kopu poslal míč nad bránu. V 89.minutě hosté získali míč ve středu pole a kombinací se dostali až před Sedláčka, kterého překonali přesnou střelou. Stanovili tak skóre na 7:1. Stav zápasu nezměnila ani naše poslední šance, kdy mohl zvýšit Čablík, to se psala 90.minuta zápasu.

Dnes naši hráči konečně dosáhli na první tři body v soutěži, napomohl nám k tomu velmi vydařený první poločas, hlavně jeho úvodní minuty. Brzy jsme šli do vedení a dezorientovaní obránci Milína si nedokázali poradit s našimi kombinačními akcemi. Oproti našim předcházejícím domácím zápasům jsme dokázali skórovat a získat vedení v zápase. Vítězství si ceníme, ale nepřeceňujeme jej. Šest minusových bodů v tabulce pravdy na našem kontě zůstává, pozitivní je, že jsme si srovnali celkové skóre na přijatelných 11:11.