SK Nový Knín – SK Slaný  0 : 2  ( 0 : 1 )

Sestava Slaného:  Cílek – Landvojtovič, Majtaník, Kostovčík, Zíma – Mrština, Urban, Tauš, Kuba – Čablík (68.Vimr), Hadrika.

Domácí hráči vstoupili do zápasu aktivně a vytvořili si územní převahu. Nedostali se však do žádné vážnější šance a Cílka přímo neohrozili. To brankář Weber musel v 6.min. zasahovat proti nebezpečné střele Tauše. V 19.min. se do blízkosti branky domácích dostal Hadrika, ale vytěžil jen roh. Po jeho rozehrání míč skončil na zadní tyči, nikdo jej však nedokázal dorazit do sítě. V21.min. střela domácího Suchana šla nad Cílkovu bránu. Přesnější mušku měl náš Zíma o pět minut později, ale na kulhajícího brankáře Webera si nepřišel. (Ten se zranil při souboji o míč s hlavičkujícím Hadrikou a zápas dochytal s velkým sebezapřením, neboť náhradního gólmana  trenér Nového Knína neměl k dispozici.) V 28.min. kopal další roh Mrština a míč se po zmatku v pokutovém území dostal k Urbanovi, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Vedeme 1:0. V 29.min. Pinc trochu vystrašil našeho brankáře, ale jeho střelu po zemi  zpoza šestnáctky Cílek kryl. V 36.min. Hadrika šel z pravé strany na Webera, pokoušel se ho přehodit, jenže ten skvěle zasáhl a dostal míč mimu bránu. Ve 42.min. Mrština uvolnil vlevo nabíhajícího Kubu, ten však místo střely na indisponovaného brankáře volil přihrávku, na kterou byl Čablík krátký. Cílek podržel své mužstvo ve 43.min. když bombu Fialy směřující do šibenice, vytěsnil konečky prstů na roh. V 45.min. po faulu Zímy kopou domácí tk ze slibných 23 metrů, ale jeho exekutor mířil nad. Druhý poločas začal velkou šancí Mrštiny, který z úhlu trefil jen boční síť. V 62.min. šel na Webera Tauš, ale míč napálil přímo do něj. V 72.min. dostal Mrština druhou žlutou kartu a byl vyloučen. Domácí hráči se snažili o vyrovnání, ale šance ke skórování  přicházely spíše na naší straně. Před brankářem se v krátkém sledu ocitli Tauš, Vimr a Hadrika. Klid nám přinesla 85.min., když po standardce se míč dostal ke Kubovi, ten našel Vimra a jeho zblokovaná střela se dostala do knínské branky. Vedeme 2:0. Minutu nato se v obrovské šanci ocitl Urban, ale svou tutovku doslova zavraždil a poslal míč vedle. V 88.min. ještě vyprodukovali domácí jeden střelecký pokus, ale chyběla mu přesnost a Cílek míč jen kontroloval.

Skvělé. Vyhráli jsme konečně venku. Do sestavy se vrátil uzdravený Kostovčík a v obranné řadě tvrdil muziku. Domácí hráči si žádnou vážnější šanci po celý zápas nevytvořili. Nový Knín se tak přiřadil ke Klecanům jako druhé mužstvo, se kterým jsme dokázali uhrát všechny body. Mrzí nás (podle mého soudu) velmi přísné vyloučení Mrštiny, který opět patřil k našim nejlepším hráčům. První žlutou kartu dostal za hru rukou a druhou za „ neuposlechnutí pokynu ke hře“, když rozehrával od lajny trestný kop a stavěl si míč. Čekají nás poslední tři zápasy s mužstvy ohroženými sestupem, a tak doufám, že nám Bobeš nebude chybět dlouho.