SK Slaný – Sokol Klecany  6 : 0 ( 3 : 0 )

Sestava domácích: Cílek – Zíma (84.Landvojtovič), Kostovčík, Majtaník, Kozák – Mrština, Tauš, Urban (87.Klusáček), Hrdlička – Hadrika, Čablík (59.Vimr).

Předzápasová rozcvička nedopadla dobře pro našeho nejlepšího střelce Hořejšího, jež si při střele na bránu způsobil zranění, které mu nedovolilo nastoupit do zápasu. V základní sestavě ho proto narychlo musel nahradit Čablík. První šanci zápasu si vytvořili naši hráči. Běžela 4.min. zápasu, když hosté odvrátili se štěstím před našimi atakujícími hráči. V 6.min. zasahoval klecanský brankář Kremín po střele Urbana. V 9.min. se střela Hadriky otřela o boční síť branky. Ve 22.min. po akci Mrštiny a přihrávce Hrdličky se dostal míč k Hadrikovi, který se po zemi pěkně trefil k tyči a poslal své mužstvo do vedení 1:0. Ve 24.min. nám trochu zatrnulo, to se před Cílka dostal do velké šance jeden z hráčů Klecan, jenže Cílek skvěle střelu zblízka vyrazil a dorážka šla vysoko nad jeho bránu. V 26.min. to zkoušel z hranice vápna Mrština, ale jeho střelu obránci srazili na roh. Na druhé straně jsme na roh odvrátili tk Filingera z 29.minuty. Ve 32.min. odvážný průnik Kozáka zastavili hosté faulem. S trestným kopem ze slibné pozice asi 22 metrů naložil Mrština stejně jako madridský Ronaldo a poslal míč technickou střelou do šibenice Kremínovy brány. Naše vedení 2:0 hosty nikterak nezaskočilo a i nadále se objevovali před Cílkem. V 37.min. však naši chybu v rozehrávce potrestat nedokázali a přežili jsme i standardku z 41.minuty, rozehrávanou v našem pokutovém území za Cílkem chycený míč po malé domů Kostovčíka. Ve 44.min. však Kozák zabojoval na půlce hřiště, zachytil míč směřující do autu, poslal jej dopředu na Čablíka, ten dobře viděl  a taky slyšel před bránu nabíhajícího Mrštinu, který rybičkou zvýšil na 3:0. Do druhého poločasu hosté postavili do brány osmnáctiletého Hrkala a počáteční minuty patřily klecanským. Ve 47.min. jejich velká šance ke korigování stavu skončila až na poslední chvíli odkopnutím míče do bezpečí. Ve 49.min. Čablík perfektně přehodil gólmana, jenže na brankové čáře ho zastoupil jeden z obránců a míč směřující do brány odhlavičkoval. V 51.min. po nenápadné akci Klecan se míč ocitl na břevně Cílkovy brány, v téže minutě zasahoval na druhé straně Hrkal se štěstím na brankové čáře. V 54.min. Cílek vychytal atak Rybeckého. V 75.min. střídající Vimr pěkným centrem našel před bránou Hrdličku, který hlavou zvýšil na 4:0. Střela Kozáka ze 76.min. skončila přímo v náručí Hrkala. V 87.min. střílel na bránu Hadrika, jenže trefil pouze tyč, od ní se míč dostal k Mrštinovi, ten nezaváhal a poslal míč do sítě popáté. Dosáhl tak hattrick a stal se jednoznačně mužem zápasu. V 89.min. našel centrem zprava Klusáček před vápnem číhajícího Hrdličku, který parádně z první míč trefil a nešťastný Hrkal lovil míč ze sítě, stejně jako jeho kolega z prvního poločasu, potřetí a stav je 6:0.

Po propadáku ve Lhotě jsme na domácím hřišti potřebovali bodovat. Měli jsme před utkáním trochu obavy, nebude-li tato situace našim hráčům svazovat nohy. Naštěstí se tak nestalo a mužstvo se vypořádalo i s nepříjemnou předzápasovou ztrátou Hořejšího. Hosté zůstávají v tabulce poslední, ale nebyli odevzdaným soupeřem a dokázali našim hráčům několikrát v obraně zamotat hlavu, nedařilo se jim však střelecky. Zajímavostí u mužstva Klecan jistě je, že oproti podzimnímu zápasu, hranému v Klecanech, jsme v základních sestavách nenašli ani jediného hráče, který by nastoupil v obou zápasech.