Sokol Klecany – SK Slaný  1 : 4  ( 1 : 2 )

Sestava Slaného:  SáblLandvojtovič (89. Zíma),  Hafenrichter, Cimrman, Hrdlička – Mrština, Tauš, Urban, Vimr (80. Kozák) – Hořejší a Hadrika (73. Čablík).

Zápas začal pro nás poměrně šťastně, běžela 6.minuta, když Hrdlička našel přesnou přihrávkou Hořejšího, ten postupoval z levé strany na brankáře domácích. Dostal se však s míčem až k zadní lajně a tak míč hokejovým způsobem „nastřelil“ před branku. Tam si pak domácí obránce s brankářem na mokrém trávníku porozuměli takovým způsobem, že míč společnými silami dostali za brankovou čáru. Vedeme 0:1. Ve 12.min. se ke střele dostal Urban, nezamířil však přesně. Ve 20.min. musel zasahovat Sábl proti bombě domácího Svobody, skvěle však míč vyrazil. O minutu později však kapituloval po střele Straky, který se k míči dostal po zaváhání naší obrany. Vyrovnání naše hráče nezaskočilo a tak se dostávali do dalších příležitostí. V 25.min. hlavičkoval Hořejší těsně mimo po centru Tauše z pravé strany. V 26.min. šla bomba Tauše opět mimo. V 28.min. Hořejší poslal míč do volného prostoru Mrštinovi a ten šel sám na bránu z pravého křídla. Neukvapil se a vyběhnuvšího gólmana s přehledem elegantně přehodil. Vstřelil tak svůj první gól v sezóně a poslal nás do vedení  1:2. V 38.min. hlavičkuje po rohu Urban, k míči se dostal Hafenrichter a z první nastřelil břevno. V 41.min nám poněkud zatrnulo, neboť naši krátkou zpětnou přihrávku domácí hráči zachytili a střelou po zemi orazítkovali Sáblovu tyč. Míč šel pak podél brankové čáry zpět do pole. Po změně stran musel zasahovat Sábl proti dvěma střelám klecanských ze střední vzdálenosti. V 69.min. neproměnil Hořejší svůj samostatný nájezd na branku, brankář jeho ránu na bližší tyč vyrazil a poradil si i s následnou střelou Tauše. V 72.minutě TK domácích Sábl vyrazil se štěstím na roh. Po jeho rozehrání další střelecký pokus srazili naši obránci. V 76.min. po Vimrově sólu Mrštinovi míč v rozhodujícím okamžiku na kluzkém trávníku uskočil. V 78.min. střídající Čablík poslal do dalšího nájezdu na brankáře Hořejšího, náš kanonýr tentokrát nezaváhal,  zahrál gólmanovi na housličky a zvýšil na 1:3. V 89.min. Urban našel kolmou přihrávkou Tauše, ten se vyhnul ofsajdové pasti a s překonáním couvajícího brankáře Klecan neměl velkou práci. Jeho přesná střela znamená vedení 1:4 a na výsledku se nic nemění ani po čtyřminutovém nastavení.

Sobotní zápas v Klecanech se hrál za neustálého deště. Vezeme tři body z hřiště našeho loňského soupeře, kterému chybělo několik hráčů ze základní sestavy. Výsledek nás samozřejmě těší, ale musíme konstatovat, že nám naši hráči v některých minulých zápasech ukázali lepší fotbal a trenér jim k zápasu rozhodně měl co říci.