SK Slaný – SK Doksy  1 : 0  ( 0 : 0 )

Sestava domácího týmu: Scheiner – Zíma, Kuba, Majtaník, Hrdlička – Mrština, Tauš, Urban, Vimr (72.Kozák)  – Hořejší, Hadrika (67.Čablík).

Začátek  zápasu snad poznamenalo počasí, protože první čtvrthodinu se na hřišti mnoho neudálo. S úvodním hvizdem rozhodčího se k poměrně silnému větru totiž přidal hustý déšť. Běžela 15.minuta zápasu, když se hosté dostali do brejku, ale rychlý Hrdlička na poslední chvíli zasáhl a slibnou šanci ve spolupráci se Scheinerem zmařil. Ve 23.min. musel Scheiner zasahovat znovu, když nohou zasáhl proti  nebezpečné střele. V 26.min. hosté opět zahrozili, ale jejich střele chyběla razance a tak Scheiner problém s míčem neměl. Ve 30.min. hosté vyrobili v obraně chybičku a sami ohrozili vlastní branku, když po vysokém, špatném odkopu a zákroku brankáře se dostal k míči Mrština, ale vysoko přestřelil.  V 35.min střela dokeských jde mimo. Ve 40.min. hosté předvedli rychlou akci po pravé straně a Scheiner vykopl střelu po zemi na tyč vlastní branky. Střeleckému pokusu hostujícího celku ze 44.min. scházela přesnost.  V druhém poločase ukázali slánští hráči první přesnou a rychlou kombinaci až v 58.min., když se před brankářem ocitl Hadrika, jenže zblízka gólmana nepřekonal  a vzápětí střílel Hořejší, jenže i jeho střelu Zlata vyrazil. V 61.min. centrovaným trestným kopem z pravé strany a téměř z půlky hřiště našel Tauš nabíhajícího Hrdličku, ten vystřelil, brankář Zlata míč vyrazil a nabíhající stoper Kuba míč dopravil do sítě. Vedeme 1:0. V 75.min. Hořejší pěkně přistrčil míč střídajícímu Kozákovi, který z „voleje“ bombou orazítkoval tyč dokeské brány a následující dorážku Čablíka brankář hostí zlikvidoval. Hosté zahrávali v 80.min. po našem faulu standardku ze slibné vzdálenosti, ale nastřelili pouze naši dobře postavenou zeď. Doksy se snažili o vyrovnání, dostávají se do zakončení v 87.min., ale Scheiner bezpečně kryl. Střela ze střední vzdálenosti jej ohrozit nemohla. V 90.min. narazil míč Hořejší Mrštinovi, ale ten zprava Zlatu neprostřelil.

Dnešní zápas byl pro naše hráče velmi těžký, protože hosté chtěli ve Slaném bodovat. Doksy nejsou zrovna naším oblíbeným soupeřem a nemáme s jejich mužstvem dobrou bilanci. V předminulé sezóně nás v I.B třídě jejich hráči dokázali dvakrát porazit  a plichtou 1:1 skončil i letošní jarní přátelák. Navíc si musíme přiznat, že dnes byly Doksy téměř hodinu hrací doby lepším mužstvem, jenže branku vstřelit se jim nepodařilo. My jsme v prvním poločase jejich bránu vůbec neohrozili, ale v 61.minutě se nám podařilo skórovat. Až po  vstřelené brance jsme předváděli hru, která lahodí oku diváka a zároveň přináší další šance ke skórování. Naše vedení v zápase přineslo také poněkud ostřejší hru, kterou rozhodčí řešil udělením několika žlutých karet na obou stranách a udržel tak hru v patřičných mezích.