SK KAMENNÉ ŽEHROVICE – SK  SLANÝ “B“  1 : 3  ( 1 : 2 )

Scheiner  - Kozelka, Kuhn,  Šindler, Žďárek   - Švásta,  Průcha, Hrubik, Landvojtovič Vít  -
Peška, Kovařík
STŘÍDÁNÍ:          46. min. Klusáček za Landvojtoviče

PŘIPRAVEN: náhr.brankář  Břížďala

K dalšímu utkání jsme zajížděli v nezvyklém čase (sobota 10.30) do krásného areálu v Kamenných Žehrovicích. Po nezdarech z předchozích 4 zápasů bylo vidět, že kluci jsou odhodlaní odevzdat vše co v nich je a již při srazu působili velmi svěžím dojmem. Bohužel těsně před odjezdem se omluvil Vokřál a Šaroch dorazil s pochroumaným kolenem z páteční staré gardy (v pondělí operace !). Ani Vítek Landvojtovič nebyl zcela zdráv (záda) a musel o poločase střídat. Odjeli jsme tedy pouze s jedním náhradníkem a náhradním brankářem připraveným i do pole.

Do utkání vstoupili o mnoho lépe domácí hráči a doslova náš přišpendlili k našemu vápnu. Nejhůře nám bylo při sérii a 5-ti rohů kolem 10-té minuty kdy vysoký (téměř 2 m) útočník (Duda) dostával krásné centrované míče přímo na svou hlavu a oba naši nevelicí stopeři (Kozelka, Kuhn) v podstatě do těchto míčů chodili pouze z povinnosti. Když už byl náš výborně chytající brankář Scheiner překonán, tak nám pomohlo břevno popřípadě vykopl z brankové čáry míč náš obránce. Nedáš dostaneš se po prvotním tlaku ukázalo z našeho prvního protiútoku, kdy se do vápna vřítil Kovařík a v pádu krásně zakončil – 17 min. 0:1.

Ve 20.minutě domácí opět dlouhým pasem nacházejí svého hrotového útočníka, kterému míč spadl na prsa a sjel přímo na nohu 1:1. Hra se pomalu vyrovnává čehož využívá opět Kovařík ve 30 min., kdy z domácích obránců ve vápně udělá slalomové tyče a vyběhnuvšímu brankaři na malém vápnu posílá z úhlu míč k přední tyči 1:2 . První poločas vše a jde se do kabin.

Dá se říci, že od 30 min. jsme přebrali otěže zápasu do svých rukou a ve 2.půli hru bez problému kontrolujeme staženi na vlastní polovině a podnikáme velmi nebezpečné brejky. U jednoho z nich si narazí na polovině Průcha se Žvástou, míč se dostane zpět k Průchovi, který na vápně skluzem posunuje míč na Pešku a ten dává branku na 1:3. Domácím evidentně dochází síly a jediná jejich šance (ofsajd ?) je opět zmařena výborným zákrokem našeho brankáře. My se dostáváme stále více do vápna domácích a pár šancí volá po brance – hlavně opakování slalomu Kovaříka, kterému tentokrát brankář skáče pod nohy a po řečech dostává Kovařík žlutou kartu. Aby toho nebylo málo tak v 85. min. po faulu dostává další a je vyloučen.

Ale ani to nijak extra domácím nepomáhá a zápas se dohrává celkem bez problémů do svého konce.

Myslím, že jsme letos odehráli i lepší zápasy, ale body vezeme paradoxně z tohoto. V Žehrovicích se zas tak často nevyhrává a tak doufám že nám tyto body dodají další sebevědomí a při proměňování spousty šancí budeme tabulkou stoupat vzhůru.

Chtěl bych pochválit celé mužstvo – hlavně stopery, kteří asi v tomto složení moc zápasů neodehráli a měli to opravdu velmi těžké. Je třeba podotknout že jim ale pomohli i krajní obránci a do bránění se zapojovalo celé mužstvo včetně  útočníka Pešky.

Trenér : Vavroch Radim