BANÍK  STOCHOV „A“  – SK  SLANÝ „B“  2 : 5  ( 1 : 2 )

SESTAVA:
Břížďala  -  Čáblík, Kuhn, Šindler, Landvojtovič Jan  - Husárek,  Průcha, Hrubik, Cimrman  -Peška, Švásta

STŘÍDÁNÍ:         45. min. Landvojtovič Vít za Kuhna

85. min. Procházka za Švástu

K dalšímu utkání jsme zajížděli na Stochov ke druhému mužstvu současné tabulky trochu s respektem, ale s odhodláním pokračovat v dobrém výkonu z minulého domácího zápasu.

Na snad největším hřišti (dalo by se říci letišti) okresního přeboru za poměrně silného větru bylo utkání v prvních 30-ti minutých poměrně vyrovnané a velmi opatrné. V této minutě zaznamenal svou první branku v utkání Švásta. Vedení jsme udrželi pouze 5 minut a po nedorozumění v naší obraně domácí vyrovnávají na 1:1. Ve 42.minutě rozehrává Hrubik rohový kop na krátko a opět Švásta doráží na poločasových 1:2.

Druhý poločas začínáme aktivně než minulý týden, kdy jsme za 2 minuty dostali doma 2 branky a v 52.minutě zvyšuje po úniku Cimrman na 1:3. Domácí nás trošičku zatlačí před naši branku a hrozí hlavně ze vzduchu, kdy mají v podstatě téměř všechny hlavičky, ale pozorný brankář Břížďala vše likviduje a když je již překonán tak vyhlavičkuje míč z prázdné branky Čáblík. Kontaktní branku ale stochovští dávají po rozehrání přímého kopu za hranicí vápna a následném přizvednutí míče ve zdi 2:3. V této chvíli se nadechuje opět Švásta ke svému velkému sólu kdy obchází 3 bránící hráče včetně .brankáře a s míčem přišpendleným na kopačce vbíhá až do branky (krásná akce) – 77.minuta. Po další ubráněné 5-ti minutovce opět podnikáme rychlý protiútok a Švásta se tentokrát mění v nahrávače a předkládá míč Peškovi, který ho uklízí k pravé tyči nešťastnému brankáři domácích. Zbytek zápasu se dohrává v naprostém klidu.

Odvážíme velmi cenné 3 body což zřejmě nikdo moc nepředpokládal. Jsou to ale body zcela zasloužené jelikož jsme v tomto utkání byli určitě lepším mužstvem než domácí. Naši hráči hráli velmi zodpovědně směrem dozadu a na poměrně rovném hřišti jsme si několikrát i velmi pěkné zakombinovali.

V tomto ročníku OP je to teprve 2.výhra z venkovního hřiště a hlavně poprvé kdy jsme ze 2 po sobě jdoucích zápasech vytěžili všechny body – při skóre z těchto zápasů 12:4 a s přihlédnutím že jsme hráli s druhým a čtvrtým celkem tabulky nás musí jen mrzet první utkání na Brandýsku – i když tento soupeř v tomto kole sebral doma 2 body vedoucímu NOVU.

Věřím že příští týden budeme pokračovat ve zlepšené hře a na našem domácím hřišti oplatíme podzimní porážku i mužstvu Jana Suchopárka – DRUŽCI.