SPARTA DOLY KLADNO - SK SLANÝ „B“  2 : 3 ( 1 : 1 )

SESTAVA:
Sedláček  - Šaroch, Kemr , Kuhn, Landvojtovič Jan    - Švásta,  Kozák, Průcha, Hafenrichter   -Čáblík,  Landvojtovič Vít

STŘÍDÁNÍ:          46. min. Hrubik za Kozáka

60 min. Klusáček za Švástu

75 min. Peška za Hafenrichtra

K poslednímu utkání podzimní části sezony jsme zajížděli k poslednímu mužstvu tabulky Sparta Doly Kladno. Někteří z nás rovnou z ranního utkání A týmu z Hvozdnice (Kozák, Čáblík, Landvojtovič, Šaroch). K tentokrát omluveným Kovařík, Vokřál, Žďárek přibyl z minulého týdne zraněný Kozelka a neomluvený Šindler (jeho 3.absence v řadě). Naštěstí nám tentokráte byli ochotni pomoci hráči A týmu, kteří vzhledem k rannímu vývoji zápasu měli již něco v nohou a tak jsme dali dohromady celkem dobrou sestavu.

Bohužel začátek zápasu byl zřejmě naším nejhorším úsekem v letošní sezoně. To co předváděli kladenští dorostenci s naší obranou – vč.krajních záložníků bylo místy opravdu na ručník. Naštěstí v prvních 15.min. dali pouze jednu branku a Vítek Landvojtovič vzal na sebe obrat když se drze protáhl přes obránce a tečovanou střelou z dálky srovnal na 1:1. Ve zbytku poločasu již byla k vidění jen 100% šance Čáblíka, ale stav zůstal nerozhodný.

V kabině jsme si pár věcí vysvětlili a 2.poločas byl již o něčem jiném Našemu fotbalu pomohlo přehození HafenrichteraKuhnem a i zbývající obránci již přistupovali k útočníkům v zárodcích jejich akcí. Byl to spíš boj než fotbal a když už jsme krásnou akcí přes Průchu k Ladvojtovičovi dali na 1:2 tak během minuty dostaneme opět velmi laciný gol z rohu !!

Další fáze zápase je plně v naší režii ale branka nepřichází. V 75.minutě jde na hřiště ještě stále ne úplně zdravý Peška s jediným úkolem – rozhodnout. To se mu v 78.minutě daří, když se obtočí kolem svého obránce a polovysokou střelou trefuje do protipohybu domácího brankáře.

Konec zápasu je asi to nejlepší pro diváka – bohužel pro nás se to tak říci nedá. Vít Landvojtovič jde sám na brankáře a je faulován, faul bohužel ustojí a dává do tyče (výhoda ??)). V nastavení běží sám na brankáře Klusáček a dává pod sebe Peškovi, který míč uklízí do sítě – rozhodčí mává ofsajd (?). No a ve 3.minutě nastavení dává Neny Hrubik krásně před prázdnou branku Průchovi a ten dává vedle.

Na těžkém terénu jsme to dnes spíše ubojovali než uhráli. Nutno ale podotknout že jsme letos narazili na nejslabšího možného soupeře, kterému zcela zasloužení patří poslední příčka v tabulce. V jeho mužstvu nastoupilo několik dorostenců dle mě i mladších. Jsem rád že je konec sezony ať z hlediska toho že kádr je čím dál více oslabený zraněními  ale i z hlediska špatných terénů což pro naši hru není vůbec dobré.

Máme 3 body z venku (první vítězství s kladenským týmem) a jsme ve středu tabulky. Vím, že to není pro nás odpovídající místo v tabulce ale věřím že na jaře při krásném počasí a na dobrých terénech předvedeme hru na jakou jsou diváci zvyklí – máme na to celou zimu.